Foto: TASR/AP

Opozičný poslanec Ľuboš Blaha sa vyjadril k dnešnému statusu prezidentky.

Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila na sociálnej sieti, že Okresný súd Bratislava I. zakázal poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) šíriť klamstvá o prezidentke. Blaha dnes zverejnil status, kde sa k situácii vyjadril. 

Zuzana Čaputová nezvláda politickú kritiku a útočí na slobodu slova spôsobom, ktorý by si nedovolil ani Jozef Tiso,“ uvádza v úvode statusu na sociálnej sieti Facebook.

Podľa Blahu slúži Amerike a ESETu

Ďalej označuje prezidentkin status za malicherný a detinský. V inom bode píše, že žiadny súd nedokáže zakázať slobodu slova a opäť opakuje, že prezidentka slúži Amerike a zrádza národné záujmy.

V rozsiahlom statuse píše o tom, že prezidentka prijala peniaze z USA alebo, že spoločnosť ESET sponzorovala jej kampaň. Poznamenáva tiež, že sa odvolal na krajský súd.

Nejde o kritiku, ale o lži

Prezidentka uviedla, že „Súd neodkladne nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností alebo že som ovládaná Spojenými štátmi. Zároveň mu súd nariadil do troch dní od doručenia rozhodnutia odstrániť tieto tvrdenia z desiatok svojich statusov.“

Najnovšie články