Foto: facebook.com (Prairie Protection Colorado)

Aj napriek faktu, že mnohé šelmy sú v dnešnej dobe sa pokraji vyhynutia, existujú lovci, ktorí sa svojimi "trofejami" pochvália aj na sociálnych sieťach.

Len nedávno sa objavil ďalší prípad, ktorý vyvolal hnev a pobúrenie. Americká lovkyňa Franchesca Esplin totižto uverejnila na svojej facebookovej stránke fotografie s krvavou šelmou, ktorú zabila. 

Fotku si na sociálnych sieťach zhliadlo niekoľko tisíc ľudí, ktorí nevedia povedať na lovkyňu nič pekné. Okrem kritizovania zo strany ľudí sa o tento prípad zaujíma aj skupina pre ochranu divej zvery nazývaná Prairie Protection Colorado. Nie je vôbec prekvapením, že zabitie nevinného stvorenia pre vlastné potešenie pobúrilo milovníkov prírody a najmä zvierat.

Gepostet von Prairie Protection Colorado am Donnerstag, 21. Februar 2019

Keď Franchesca Esplin uverejnila dané fotky, z ktorých na jednej drží mŕtvu šelmu, organizácia Prairie Protection Colorado ju nazvala „sadistkou“ a žiada, aby dostala zákaz lovu trofejí.

„Toto je mentalita ľudí, ktorí zabíjajú predátorov pre šport a zábavu,“ povedala organizácia. „Je neskutočné, že politika a úradníci v Colorade podporujú toto šialené vykorisťovanie divokej zvery. Je našou zodpovednosťou, aby sme ukončili šialenstvo zabíjania z radosti. Musíme urobiť viac, ako len naštvať sa a napísať o tom na Facebooku. Musíme sa všetci stretnúť a začať proces zmeny zákonov.“

Popri fotografiách a videu, v ktorom Esplin strieľa na pumu zatiaľ čo sedí na strome, takisto ďakuje ľuďom, ktorí jej pomohli video nakrútiť a pridáva popis s tým, ako bolo zabitie tejto šelmy jedným z jej najväčších snov.

Esplin napísala: „Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli. Nemáte potuchy, aká som šťastná. Už viem, prečo je tento lov taký návykový.“ Pre televíziu sa lovkyňa vyjadrila, že jej činy sú úplne legálne, pričom ju zástupcovia Colorado Wildlife podporili.

Okrem toho, že ochranárska organizácia vyjadrila svoju nechuť k činnosti lovkyne, vyzvala ľudí, aby podpísali petíciu, ktorá požaduje zákaz lovu a a odchytu šeliem v štáte Colorado. Podľa súčasných zákonov totižto musia poľovníci získať licenciu na lov a majú dovolené zabiť jednu pumu v každej loveckej sezóne.

Gepostet von Prairie Protection Colorado am Donnerstag, 21. Februar 2019

Odkedy sa tento prípad začal riešiť, si Esplin vymazala profily na svojich sociálnych sieťach. Tento krok si obhájila tým, že sa cítila ohrozená.

Prairie Protection Colorado sa vyjadrila tým, že lovkyňu nechcela napadnúť, no dodala: „Každý, kto by oslavoval krv zvieraťa, ktorého zabil, má jasné sociopatické tendencie. Poľovníci, ktorí dodržujú etické pravidlá, majú úctu a pocit zodpovednosti voči zvieratám, ktorých životy berú. Nefotia sa s nimi a neukazujú ich ako svoje „trofeje“, ktorými sa chvália na internete.

Bohužiaľ, táto mentalita a zabíjanie našich rodných druhov pre šport je úplne normálnou vecou, ktorá je dokonca zapísaná aj v zákonoch. Publikovaním týchto fotografií ukazujeme, čo je v Colorade právne prijaté. Chceme inšpirovať ľudí, ktorí chcú bojovať za správnu vec a pracujú na zmenách.“ 

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články