ilustračné foto: Pixabay/Pixabay

Ak sa niekto rozhodne, že bude lovcom, musí zákonite počítať aj s možnosťou, že nie vždy bude s ním príroda "spolupracovať".

Niektoré činy zvierat nám ukazujú, že sú omnoho múdrejšie, ako si mnoho ľudí myslí. Nasledujúci príbeh to len dokazuje. Skupina lovcov Namíbii na svoj „koníček“ doplatila veľmi draho – slon na nich zaútočil a jedného z nich pripravil o život.

Podľa namíbijskej tlačovej agentúry 46-ročný Jose Monzalvez z Argentíny pracoval pre ropnú spoločnosť. Na love v juhozápadnej Afrike bol s ďalším mužom z Argentíny a tromi Namíbijčanmi. Jeden zo slonov sa rozbehol priamo na skupinu a skôr, než ktokoľvek stihol vystreliť, začal ich naháňať. Dobehol Monzalveza a udupal ho. Podľa policajného hovorcu muž mal platné povolenie na lov a zatiaľ prebieha predbežné vyšetrovanie.

Foto: Pixabay.com

Toto nie je ojedinelý prípad, kedy sa lovcovi trofejí vypomstilo sliedenie slonov. V máji tohto roku zomrel 51-ročný Theunis Bortha z Juhoafrickej republiky. Toho naháňali tri slony, no prekvapil ho štvrtý, ktorý pribehol zboku a muža zdvihol chobotom. Keď pribehol zvyšok skupiny, slona zastrelili, no ten sa zvalil priamo na Bortha a rozmliaždil ho. Lovec bol v Zimbabwe veľmi známy a určitý čas strávil aj v Spojených štátoch, kde sa snažil nalákať bohatých ľudí na lov.

Pozri aj: Šialená žena na nechutných záberoch týra vo vlaku psíka. Úbohé zviera si vytrpelo údery a dokonca aj hryzenie

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy