Ilustračná foto: TASR ((AP Photo/Keystone, Walter Bieri)

Tragédia, ktorej nikto nerozumie.

Levie mláďatá narodené minulý piatok vo východonemeckom meste Lipsko sú mŕtve. Ich matka Kigali ich v pondelok večer zožrala, hoci dovtedy sa o ne starala. V utorok to oznámila zoologická záhrada.

Levica svoje prvé mláďatá po narodení najprv príkladne opatrovala. Matke a levíčatám sa „viditeľne dobre darilo“, uviedla zoo v Lipsku.

„Sme šokovaní a nevieme si to vysvetliť. Až do včera robila Kigali všetko správne,“ povedal regionálny správca Jens Hirmer, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Ilustračná foto: TASR (Indianapolis Zoo/AP)

Je možné, že úlohu zohrala neskúsenosť levice alebo neuspokojivý vývoj mláďat. Pitva už nie je možná, a tak pozadie celého prípadu zostane nejasné, uviedla hovorkyňa zoologickej záhrady. Pri divých zvieratách je takéto správanie bežné, „predovšetkým u prvorodičiek“, dodala zoo. Levica je v poriadku, hoci je tichá.

V nasledujúcich dňoch Kigali podľa očakávania opustí miestnosť pre dojčiace samice a vráti sa do spoločnej ohrady k levovi Majovi.

Zoo oznámila narodenie mláďat v pondelok a zverejnila aj prvú fotografiu levíčat. Tretie sa narodilo mŕtve. Je pritom zaujímavé, že v tejto zoo sa levíčatá nenarodili 15 rokov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )