Foto: YouTube - Jade Dewa (reprofoto)/TASR/AP - Peter Kramer

Nemecký herec zahynul pri havárii lietadla v Karibiku.

Včera sme vás informovali o smrti herca Christiana Olivera, známeho zo seriálu Kobra 11, ktorý vo štvrtok zahynul so svojimi dvoma dcérami pri havárii lietadla neďaleko malého súkromného ostrova vo východnom Karibiku. Oznámila to v piatok polícia v ostrovnej krajine Svätý Vincent a Grenadíny. Ako sa neskôr ukázalo, z incidentu existuje aj video, ktoré natočili svedkovia nehody.

Príčina nie je známa

Lietadlo havarovalo vo štvrtok západne od karibského ostrova Petit Nevis, keď smerovalo na neďaleký ostrov Svätá Lucia, informovala polícia. Malé jednoprúdové lietadlo sa podľa dostupných informácií dostalo do problémov. Na krátkom videu je vidieť, ako padá takmer kolmo, nosom do vody. Pasažieri zrejme nemali šancu na prežitie.

Okrem herca zomreli na palube jeho dcéry – Madita Klepserová (10) a Annik Klepserová (12) –, a tiež pilot Robert Sachs. Príčina havárie nebola bezprostredne známa. Christian Oliver (51) sa narodil v nemeckom meste Celle v Dolnom Sasku, vyrastal však vo Frankfurte nad Mohanom.

Po maturite odišiel študovať herectvo do Los Angeles. Počas hereckej kariéry sa predstavil vo viacerých filmoch ako Speed Racer, Berlínske sprisahanie, Indiana Jones či Valkýra. Slovenskí diváci ho mohli poznať z nemeckého seriálu Kobra 11, kde stvárnil rolu komisára Jana Richtera.

Uložiť článok

Najnovšie články