Foto: Unsplash

V súčasnosti sa sťahuje z českého trhu, slovenského sa to nedotkne.

Lidl patrí k najnavštevovanejším obchodným reťazcom na Slovensku, pričom teraz sa objavili správy, že zo všetkých pobočiek naprieč Európou sťahujú veľmi obľúbený produkt, po ktorom ste počas návštevy zahraničného Lidla pravdepodobne siahli aj vy. 

Portál Dnes24 informoval v utorok ráno o tom, že v regáloch obchodného reťazca Lidl už čoskoro nenájdete gumených medvedíkov od spoločnoti Haribo. Dôvodom je finančný spor medzi producentom populárnych sladkostí a kupujúcim, teda v tomto prípade firmou Lidl.

Foto: Unsplash

Haribo, nemecká spoločnosť sídliaca v meste Bonn, vyrába tieto pochutiny už viac ako 100 rokov, pričom aj na slovenských regáloch sa balíčky s cukríkmi stali veľmi obľúbené. Roky boli súčasťou viacerých reťazcov vrátane Lidla, čo však teraz, minimálne na istú dobu, končí.

Problémom sú peniaze

Spor sa má týkať peňazí a najmä toho, že Lidl s Haribom sa nedokázali dohodnúť na optimálnej cene predaja. „Lidl nechce platiť toľko peňazí, koľko odrazu požaduje firma Haribo,“ zhrnuli hospodárski analytici z nemeckého denníka Wiwo.

Foto: Flickr

Výpadok sa v súčasnosti týka Nemecka, no oficiálny koniec predaja už ohlásila aj česká vetva predajní pod logom Lidl. „V prípade výrobkov spoločnosti Haribo zabezpečuje nákup nemecká centrála spoločnosti Lidl. V tuzemsku tak v momente obmedzenia nákupu, nebudú tieto výrobky pre zákazníkov dostupné,“ povedal Tomáš Myler, hovorca Lidu pre Českú republiku.

Ilustračná foto: Unsplash

Slovensko táto zmena nezasiahne

Lidl tak skutočne ukončí predaj gumených cukríkov od spoločnosti Haribo. Slovensko však tento krok podľa portálu Aktuality nijak neovplyvní. Výrobky spoločnosti Haribo sa v ponuke Lidlu na Slovensku nenachádzajú. „Naši zákazníci však majú na výber napríklad z mnohých výrobkov našich privátnych značiek,uviedol hovorca slovenského Lidla Tomáš Bezák.

Najnovšie články