Foto: Pexels

Bratislava nie je jediným letiskom na Slovensku, odkiaľ sa dá odletieť na skvelú dovolenku. Takéto sú možnosti z východného Slovenska.

Ak ste toto leto akosi zabudli na organizáciu letnej dovolenky, nezúfajte. Stačí si booknuť letenky, na internete prezrieť zaujímavé miesta v okolí vašej vysnívanej destinácie a skvelé leto máte na dosah. V posledných mesiacoch sme vás pravidelne informovali o nových leteckých linkách z Bratislavského letiska, napríklad do exotického Marrakéša, Dubaja či Kyjevu. Ak však nežijete v okolí hlavného mesta, skvelé ponuky majú pre vás i letiská v Poprade a Košiciach. Kam sa dá vlastne lietať z východného Slovenska?

Košice – Londýn, od 40 € (spiatočná letenka)

Ak nie ste zrovna ten typ, čo chce letnú dovolenku preležať na pláži, potom môže byť pre vás vhodným tipom napríklad Londýn. Z košického letiska to do metropoly Spojeného kráľovstva lieta každý deň a za spiatočnú letenku zaplatíte vo vybraných termínoch len 40 €.

Foto: Pexels

Košice – New York, od 480 € (spiatočná letenka)

Košické letisko v spolupráci s holandskou aerolinkou KLM ponúka zo Slovenska skutočne exkluzívny výlet. Cieľovou destináciou je totiž Veľké jablko, mesto New York na východnom pobreží Spojených štátov amerických. Ak ste vždy túžili navštíviť krajinu neobmedzených možností, potom vedzte, že z Košíc vám to letí na konci letnej sezóny od septembra a to od 480 € za cestu tam i späť.

Foto: Pixabay

Košice – Tokio, od 492 € (spiatočná letenka)

Okrem New Yorku si to z Košíc môžete namieriť aj na celkom opačnú stranu zemegule, až do krajiny vychádzajúceho Slnka. Obrovské Tokio môžete z Košíc navštíviť už túto jeseň a za spiatočnú letenku zaplatíte sumu od 492 €.

Foto: Pixabay

Košice – Vilnius, od 191 € (spiatočná letenka)

Z metropoly východného Slovenska sa prostredníctvom poľskej aerolinky LOT môžete dostať do dvoch zaujímavých destinácií. Jednou z nich je Pobaltie, konkrétne hlavné mesto Vilnius v Litve. Z Košíc to sem lieta niekoľkokrát týždenne počas celej letnej sezóny.

Foto: Wikimedia

Košice – Gdansk, od 151 €

Druhou ponukou poľských aeroliniek z košického letiska je poľský prístav na pobreží Baltského mora Gdansk. Ak vám nevonia pálivé slnko, Gdanské pláže budú pre vás ako ušité. Navyše môžete navštíviť i poľskú saharu či mnoho iných zaujímavých lokalít v tejto oblasti.

Foto: Wikimedia

Košice – Burgas, od 251 €

Ak nepatríte medzi fanúšikov cestovných kancelárií, no i tak by ste radi dovolenkovali na bulharskej pláži, potom vám poslúži linka Košice-Burgas. Počas najbližších mesiacov je síce voľných už len niekoľko letov, no ak si to dobre zorganizujete, potom to pre vás asi nebude veľká prekážka.

Foto: Pixabay

Poprad – Londýn, od 37 €

Do Londýna to z východného Slovenska nelieta len z Košíc, ale i z popradského letiska pod Tatrami. Cena je tu dokonca o čosi nižšia, no rovnako je na tom i frekvencia letov. Kým z Košíc je to na dennodennej báze, z Popradu „len“ trikrát do týždňa.

Foto: Pexels

Pre ľudí žijúcich mimo Bratislavu sú letiská v Poprade, Košiciach, ale i na Sliači k dispozícii i na chartrové lety prostredníctvom zakúpenia dovolenky v jednotlivých cestovných kanceláriách. Z týchto letísk sa dostanete napríklad do Egyptu, Turecka, Bulharska, Chorvátska, Izraelu a iných destinácií. 

Pozri aj: Spoznať Európu nebolo nikdy ľahšie. Toto je 19 najlacnejších európskych miest, kde za predĺžený víkend zaplatíš len takúto sumu

Príbehy
0
Komentovať (0)