Foto: Age of Empires

Mimo toho, že si budeme môcť hru užiť v takej kvalite ako nikdy predtým sa môžeme tešiť na omnoho viac. Edícia so sebou prináša nový soundtrack a gameplay. A ešte čosi viac.

Jedna z najlegendárnejších počítačových hier akú sme zaznamenali naprieč minimálne dvomi generáciami hráčov sa vracia. Už znova. Tentoraz však dostala dvojbodku a za ňou dve slová, ktoré v jej ďalších predajoch jednoznačne zohrajú veľkú rolu. Verzia Definitive Edition nám prinesie nový soundtrack, nový gameplay a s nimi prídu aj ostrejšie detaily, rozsiahlejšie priblíženie a možnosť multiplayeru cez Xbox Live.

Age of Empires: Definitive Edition - 185356

Prvý krát bola vydaná v roku 1997 a dala nám možnosť chopiť sa vedenia európskych, afrických a ázijských armád, ktoré sme mohli postaviť proti sebe naprieč rôznymi časovými úsekmi. Od doby kamennej až po dobu železnú. Neskôr boli pridané rôzne expanzie, ktoré zahŕňali aj Rímsku ríšu.

Naprieč rokmi bola hra digitalizovaná na platformy ako napríklad Steam, ale až doteraz sme mali možnosť si pôvodnú verziu zahrať len cez originálne CD a to na prastarom Windowse 95 a 98. Hra dostala podporu pre Xbox live, vďaka čomu prichádza možnosť multiplayeru, takže si budete môcť porovnať svoje strategické schopnosti aj s ostatnými hráčmi. Oficiálne má vydanie naplánované na tento rok a jej cena sa bude pohybovať okolo 20 dolárov. Do rúk dostaneme 16 rôznych civilizácií, s ktorými budeme môcť dobývať svet v desiatich rôznych kampaniach. Beta verzia je pripravená a môžete sa na ňu prihlásiť na oficiálnej stránke hry.

Pozri aj:Hry, bez ktorých by ste si nevedeli predstaviť svoje detstvo

arstechnica.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )