Predpokladám, že väčšina z vás si určite s radosťou pospomína na niektoré z týchto hier. Ak ste nemali tú možnosť hrať ich doma, zaiste sa v susedstve,...

Predpokladám, že väčšina z vás si určite s radosťou pospomína na niektoré z týchto hier. Ak ste nemali tú možnosť hrať ich doma, zaiste sa v susedstve, rodine, alebo medzi spolužiakmi našiel niekto, kto sa veľmi rád podelil o radosť z nového rekordu v Tetrise, v dosiahnutí ďalšieho levelu v Prince of Persia, .. Prípadne sa u „vyvoleného“ zišlo niekoľko priateľov a na klávesnici sa v priebehu hodiny vystriedalo bez problémov aj 50 prstov. Nebolo to nič nezvyčajné stráviť niekoľko hodín bez pitia, o hlade, ale.. Hrať sa muselo. Bez prestávky. (Samozrejme, že riad bol umytý, domáce úlohy spravené a v izbe poriadok.)

1960 Minesweeper

Minesweeper – Táto hra vznikla už v 1960-tych rokoch a určite potrápila nejednu hlavu.

1980 pacman gif

Kultová hra Pacman vznikla v Japonsku v roku 1980 a veľmi rýchlo sa stala populárnou. Možno je niektorým známa aj verzia Pacmana od francúzskeho šialenca menom Rémi Gaillard.

[youtube pIrvpn3k9A4 720 410]

1984 winter games

Summer Games, Winter Games – Letné a Zimné (olympijské) hry vznikli okolo roku 1984. Mohli ste si vybrať krajinu, ktorú budete reprezentovať a tak bojovať o medaily v rôznych disciplínach. Freestyle lyžovanie, boby, krasokorčuľovanie, biatlon, či šprint, gymnastika, veslovanie, plávanie,.. Na výber toho málo nebolo a povolená hodina na počítači nebola nikdy dosť.

tetrrrrrrris

Tetris bola farebná logická videohra s pôvodom v Sovietskom zväze, ktorá vznikla v roku 1984. (v ruštine Тетрис)

1994 Jazz Jackarabbit

Jazz Jackrabbit, zelený strieľajúci zajac s čelenkou a zvodným pohľadom, uzrel svetlo sveta v roku 1994 a určite si získal nejedného fanúšika.

1996 crash bandicoot

Crash Bandicoot (1996) – Ubmakarna, zbieranie jabĺčok, tance v podaní šarmantného Crasha.. No kto by mohol zabudnúť.

1996 duke nukem 3d

Duke Nukem 3D – Krvavá strieľačka z roku 1996, v ktorej nechýbal humor, krv, ani erotika a, samozrejme, svalnatý hrdina so slnečnými okuliarmi.