Reprofoto: Polícia SR

Narazil do odparkovaného vozidla či do parkovacieho automatu spolu s dopravnou značkou.

Na Striebornom námestí v Banskej Bystrici v nedeľu skoro ráno úradoval opitý šofér. Ledva kráčal po „vlastných“, bol nebezpečný sám pre seba, napriek tomu sadol za volant auta. O incidente informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

Ako informuje Nový čas, vozidlo malo evidenčné číslo okresu Prešov a na kapote logo hokejového klubu HC Prešov. Vodičom mal byť Matej Ľupták z Detvy, niekdajší hokejový útočník a syn majiteľa klubu Róberta Ľuptáka.

„S vozidlom sa pohol a manévre , ktoré predviedol, mali za následok „našťastie“ len škody na majetku,“ informuje polícia.

„Podľa doposiaľ zistených informácií, 21-ročný vodič pri cúvaní narazil do parkovacieho automatu spolu s dopravnou značkou, pričom následne odišiel na ulicu Horná Strieborná, odkiaľ začal s vozidlom cúvať naspäť na parkovisko. Tu narazil aj do odparkovaného vozidla Mercedes Benz,“ dodáva polícia.

„Následne vodič svoje vozidlo preparkoval na iné parkovacie miesto, kde zostal stáť. Pri dokumentovaní dopravnej nehody bol vodič podrobený dychovej skúške na alkohol, pričom nameraná hodnota u neho predstavovala v prepočte 2,38 promile alkoholu,“ dopĺňa PZ na sociálnej sieti.

Najnovšie články