Foto: Chytre.holkyy, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na medzinárodnej úrovni skupina Pepco zaznamenala vo finančnom roku 2022/2023 rekordné tržby, ktoré vzrástli o 17 % na 5,65 miliardy eur.

Poľský diskontný reťazec Pepco, ktorý má v Rakúsku 73 pobočiek a približne 680 zamestnancov, podal na obchodnom súde vo Viedni návrh na vyhlásenie konkurzu. Obchody zostanú otvorené až do odvolania a spoločnosť sa z Rakúska stiahne, oznámila skupina v utorok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Spoločnosť Pepco Austria uviedla, že napriek viacerým pokusom o reštrukturalizáciu nedokázala v krajine vytvoriť zisk. „Pretrvávajúce opatrné správanie sa spotrebiteľov, nadpriemerná inflácia, vysoké prevádzkové náklady a všeobecne negatívny makroekonomický výhľad mali silný negatívny vplyv na výsledky spoločnosti Pepco Austria,“ oznámila skupina.

Ilustračná foto: Unsplash

Spoločnosť Pepco vstúpila na rakúsky trh len pred dva a pol rokom, keď prevzala väčšinu predajní siete CCC. Diskontný predajca ponúka okrem iného oblečenie, hračky, domáce potreby a nábytok za nízke ceny. Spoločnosť so sídlom v Poznani v súčasnosti zamestnáva viac ako 31 000 ľudí v 19 európskych krajinách a má sieť viac ako 3600 predajní.

Na medzinárodnej úrovni skupina Pepco zaznamenala vo finančnom roku 2022/2023 rekordné tržby, ktoré vzrástli o 17 % na 5,65 miliardy eur. Spoločnosť uviedla, že po odchode z Rakúska sa plánuje zamerať na trhy s najvyšším rastovým potenciálom.

Uložiť článok

Najnovšie články