Foto: Europa SC

Niektorí zákazníci s predajňami doslova vyrastali, teraz ale postupne z nákupných centier miznú.

Na slovenskom trhu nie je veľa veľkých firiem, ktoré by sa špecifikovali výlučne na hráčsku komunitu. Obchody s názvom Brloh sa stali počas dlhých rokov fungovania kultové a našli si mnoho spokojných zákazníkov. Tomu je však, bohužiaľ, koniec. Ako totiž informuje portál regióny.sk, svoje brány postupne zatvárajú.

Kúpila ich iná spoločnosť

Už čoskoro sa zatvorí aj košická predajňa Brlohu v nákupnom centre Optima. Dôvodom postupného miznutia jednotlivých prevádzok je fakt, že spoločnosť bola odkúpená českou sieťou predajní s elektronikou Smarty. Tá pri expanzii na slovenský trh zmenila koncept prevádzok a najnovšie už zákazníci nájdu gejmerskú zónu iba v rámci týchto predajní.

Všetky predajne budú mať vlastnú hernú sekciu pod označením Brloh, a budú minimálne také veľké, ako tie existujúce,” uvádza Smarty. Milovníci hier tak celkom o Brloh neprídu, no pravú hernú atmosféru, vytvorenú v jedinečných predajniach, si už zrejme neužijú.

Klasické predajne ešte zákazníci nájdu, podľa zoznamu na webe Brlohu, v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Trnave a Trenčíne a chvíľu ešte aj v Košiciach. Sieť Smarty u nás zatiaľ otvorila iba dve prevádzky, a to v bratislavských nákupných centrách,“ uzatvára portál.

Uložiť článok

Najnovšie články