Foto: MovieStillsDB

Fraser sa musel počas natáčania riadne obetovať.

Ospevovaný film Veľryba (The Whale) je v súčasnosti jedným z nasledovanejších kinematografických počinov, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu herec Brendan Fraser. Jeho príprava si vyžadovala extrémne obetovanie, čo potvrdil aj v novom rozhovore pre Vanity Fair

Článok pokračuje pod videom ↓

O novom filme, ktorý mal na pôde Spojených štátov amerických premiéru len 9. decembra, sa aktuálne píše vo veľkom. Psychologická dráma ukazuje život profesora literatúry, ktorého život je z viacerých ohľadov vo veľmi zlom stave.

Musel nosiť špeciálny oblek

Charlie, ako sa volá postava stvárnená Brendanom Fraserom, totiž váži približne 270 kilogramov, svoj predmet vyučuje len online a zásadne bez kamery, aby študenti nevideli, v akom nezaopatrenom a špinavom byte žije. Navyše, čas po vyučovaní trávi sledovaním a masturbovaním na gay porne.

Sadie Sink, ktorá stvánila dcéru, foto: MovieStillsDB

Depresie v jeho živote ovplyvňuje okrem váhy aj to, že sa nevie vyrovnať so smrťou svojho niekdajšieho partnera, ktorý sa vyhladoval na smrť. Trápi ho aj vzťah s dcérou, s ktorou trávi málo času. Náročný však nebol len život postavy, ale aj herecký výkon Brendana Frasera. Ten musel mať na sebe špeciálne vytvorený oblek, v ktorom mu dokonca publikom verilo, že skutočne pribral na enormných 270 kilogramov.

Pre viacero hercov býva chudnutie do požadovanej váhy komplikáciou, zatiaľ čo v tomto prípade to bolo naopak. Adrien Morot, šéf make-up štúdia a protetiky, je dlhoročným spolupracovníkom režiséra Darrena Aronofskeho, pre Variety povedal: „Chcem, aby žil v tele muža, ktorý váži stovky a stovky kíl. Dôležité je, aby dizajn make-upu a všetkých sprievodných zariadení dodržiaval zákony gravitácie a fyziky.“

A v dôsledku tohto netradičného nápadu musel Fraser stráviť v obleku 45 dní natáčania. Morot tiež prezradil, že na schladenie herca používali ľadové vrecia. Modulárny kostým bol vytvarovaný tak, že v ňom bolo niekoľko vrstiev a tiež chladiaca vrstva. Sú to rúrky, ktoré sú prekrížené a prúdia vám po tele studenú vodu. Zvládnuť správnu teplotu však bola výzva, pretože podľa slov herca dokázal oblek spotrebovať 8 vriec ľadu denne.

Foto: SITA/AP

Fraser chcel v postave doslova zmiznúť

Začiatkom roka 2022 Fraser prezradil, že vo svojej novej postave chcel doslova zmiznúť. „Chcel som v ňom zmiznúť. Dúfal som, že sa zmením na nepoznanie.“ To sa 54-ročnému hercovi určite podarilo, keďže za svoj výkon si počas oficiálnej premiéry na filmovom festivale v Benátkach, ktorý sa konala ešte 4. septembra, vyslúžil 6-minútový potlesk.

Najnovšie články