Záber zo snímky Requiem za sen, foto: Artisan Entertainmen / MovieStillsDB

Aj po rokoch dokáže Requiem za sen ľudí zlomiť.

Ak ste videli snímku Requiem za sen (Requiem for a Dream), pravdepodobne budete nasledujúcim riadkom veľmi dobre rozumieť. Mnohí diváci zostali po jeho dopozeraní emocionálne vyžmýkaní a vyzerá to, že podobný vplyv mal film aj na samotného hlavného aktéra Jareda Leta.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď sa spomenie Requiem za sen, ľudia si pravdepodobne dobre vybavia herecký výkon Jareda Leta, ktorý tu prechádza skutočným peklom na zemi. UNILAD s odvolaním sa na rozhovor pre stanicu BBC Radio 2 spomína, že herec sa zdôveril s „následkami“, ktoré môžu súvisieť práve so spomínaným filmom.

Foto: MovieStillsDB

Spája sa s osobnou tragédiou

Najprv priznal, že už dlhé roky neplakal. Následne vysvetlil, čím by to podľa neho mohlo byť spôsobené.

„Myslím si, že moje slzné kanáliky nefungujú, ako majú. Mohol som si ich všetky vyroniť pri nakrúcaní Requiemu za sen? Vtedy som plakal veľmi veľa,“ objasnila hviezda.

Dokonca sa vznik filmu spája s tragickou udalosťou, ktorá sa práve v tom čase v Jaredovom živote udiala. Pri nakrúcaní jednej z emotívnych scén filmu hercovi práve oznámili, že sa jeden z jeho najlepších kamarátov strelil do hlavy, čo ho patrične emocionálne zložilo. A práve tieto emócie môžeme vidieť aj v samotnej snímke.

Po tom, ako sa to dozvedel, sa vrátil na scénu a podľa jeho spomienok sa rozhodol záber nakrútiť znova. „V scéne, v ktorej vo filme telefonujem, som sa o to podelil. Takže svojím spôsobom v nej môj priateľ stále žije,“ priznal.

Uložiť článok

Najnovšie články