Ilustračná foto: Unsplash / Screen bazar.sk s úpravou, foto: Profimedia

Pozreli sme sa na to, ako sa na slovenskom internete predáva, či kupuje nosená bielizeň a psychológ nám prezradil viac o fetiši spojenom aj s ňou.

Na bazároch naprieč internetom môžeme nájsť najrôznejšie ponuky vecí, ktoré ľudia predávajú, či o ktoré majú záujem. Narazili ste však už pri ich prehliadaní na použitú spodnú bielizeň? Majiteľky niektorých z inzerátov sľubujú splnenie „špeciálnych požiadaviek“, medzi ktoré patrí napríklad nosenie nohavičiek počas menštruácie, masturbácie či sexu. Falošný inzerát po vzore týchto sme si vytvorili aj my a ozvalo sa nám viacero záujemcov.

V článku sa dozviete aj:

  • aké inzeráty s predajom spodnej bielizne sme našli;
  • aké „špecifické požiadavky“ sú záujemcom ich majiteľky ochotné splniť;
  • koľko mužov nám na podobný inzerát reagovalo;
  • koľko ponúkali za jeden kus použitej spodnej bielizne;
  • čo je fetišizmus a ako ovplyvňuje životy ľudí;
  • či sa fetišistická porucha týka iba mužov, alebo bola zaznamenaná aj u žien;
  • ako sa lieči.

Použitá bielizeň za pár desiatok eur

Na internetových bazároch môžete nájsť okrem predaja nábytku či oblečenia aj inzeráty, ktoré ponúkajú nosenú a nevypranú spodnú bielizeň. Našli sme viaceré, ktorých majiteľky sľubovali aj splnenie ďalších požiadaviek záujemcu, ako nohavičky nosené jeden, dva či viac dní, počas menštruácie alebo masturbácie. V inzerátoch spomínali, že ponúkajú dokonca bielizeň oblečenú počas sexuálneho styku či nasiaknutú kvapkami moču. Väčšinou sa opisovali buď ako študentky alebo mamičky na materskej.

Čo sa týka ceny za takúto spodnú bielizeň, v jednej ponuke napríklad stálo 30 eur za nohavičky nosené jeden deň a 80 eur za bielizeň nosenú tri dni. Vo viacerých inzerátoch sa spomínalo, že na cene sa dá dohodnúť.

Na internete sme objavili aj inzeráty, ktorých autori majú záujem o kúpu takejto spodnej bielizne.

„Kúpim špinavé nosené nohavičky od zrelšej ženy, dôležitá je silná vôňa,“ znelo v úvode jedného z nich a pokračovalo, že požaduje minimálnu dĺžku nosenia tri dni. Za takýto kus spodnej bielizne bol záujemca ochotný zaplatiť 35 eur.

Foto: Screen bazar.sk

Nohavičky s orgazmom a ponožkami ako bonus

Po vzore týchto inzerátov sme si vytvorili vlastný aj my. „Ahojte, mám 18 rokov a rada by som si privyrobila predajom použitých nohavičiek. Som ochotná prispôsobiť sa vašim požiadavkám. Na cene sa dohodneme,“ stálo v jeho popise. Nechali sme ho aktívnym 20 dní a čakali na prípadné reakcie.

Napriek tomu, že sme k nemu nepridali žiadnu fotografiu sa nám v priebehu tohto času ozvalo päť záujemcov. Inzerát bol zobrazený takmer 170-krát. Za kus spodnej bielizne nám ponúkali približne 10-20 eur. Niektorí sa zaujímali o konkrétne typy použitých nohavičiek, ako napríklad tangá nosené jeden deň či detaily vzhľadu. Dostali sme požiadavku aj na nohavičky s „orgazmom“ a ponožkami navyše.

Ilustračná foto: Unsplash

Čo je fetišizmus?

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články