Foto: MovieStillsDB

Vyznáte sa vo filmovej hudbe? Otestujte sa.

Na našom webe sme vám ponúkli už desiatky (ak nie aj viac) kvízov, ktoré boli zamerané na rôznorodé témy. Veľmi obľúbenou sú však aj filmy a všetko s nimi spojené. Prinášame vám teda ďalší kvíz, ktorý tentokrát preverí vaše znalosti nielen zo svetovej kinematografie, ale aj hudby, ktorá k filmom neodmysliteľne patrí. Ste fanúšikom filmovej hudby a všímate si, aké skladby v ikonických scénach hrali? Potom tento kvíz zvládnete jednoznačne na výbornú.

Samozrejme, nemusí to byť až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Do desiatich otázok nižšie sme vybrali také, ktoré preveria, či poznáte nielen mená známych skladateľov filmovej hudby, ale napríklad aj to, kto stál za titulnými piesňami k slávnym filmom či to, aká známa pieseň hrala v niektorých známych scénach svetovo obľúbených snímok. Trúfate si na dnešný kvíz? Otestujte sa a s výsledkom sa nezabudnite pochváliť v komentároch.

Ak sa vám tento kvíz páčil, nezabudnite vyskúšať aj ďalšie v našej špeciálnej sekcii.

Začneme najľahšou otázkou: Ktorý známy filmový skladateľ stál za soundtrackmi k väčšine filmov kultovej ságy Star Wars?

MovieStillsDB

John Williams zložil hudbu k deviatim epizódam Star Wars.

Známe motívy z filmu Titanic sú rovnako slávne ako film či stroskotaný parník sám. Ktorý známy skladateľ je ich autorom?

MovieStillsDB

Soundtrack k Titanicu zložil James Horner, titulnú skladbu My Heart Will Go On naspievala speváčka Céline Dion.

Ktorá známa hudobná legenda naspievala titulnú skladbu k prvému dielu fantasy trilógie Pán prsteňov?

MovieStillsDB

Skladba írskej speváčky Enyi sa volá May It Be a bola nominovaná aj na Oscara. Annie Lenox naspievala pieseň k Návratu kráľa (The Return of the King) a získala za ňu aj Oscara. Emilíana Torrini zas naspievala skladbu ku Dvom vežiam (The Two Towers).

Ktorý slávny skladateľ sa preslávil tvorbou hudby prevažne pre westerny a má na konte spoluprácu aj s Quentinom Tarantinom?

MovieStillsDB

Áno, kto iný ako legendárny Ennio Morricone.

Ktorá známa slovenská speváčka sa môže pochváliť, že sa jej pieseň objavila v komiksovke Spider-Man: Ďaleko od domova (Spider-Man: Far From Home)?

MovieStillsDB

Tvorcovia sa rozhodli do filmu použiť niekoľko českých i slovenských skladieb. Pieseň Slnko od Marcely Laiferovej však zarezonovala najviac.

Ku ktorej Bondovke naspievala titulnú skladbu Madonna?

TASR/AP

V snímke Dnes neumieraj si dokonca Madonna strihla aj malé cameo. Mnohí ale túto pieseň považujú za najhoršiu, aká kedy pre film o agentovi 007 vznikla.

Ktorý člen skupiny Elán je autorom soundtracku k slávnemu filmu Dušana Rapoša – Fontána pre Zuzanu?

SFÚ

Autorom soundtracku k filmu je Vašo Patejdl. Je autorom hudby ku všetkým piesňam na albume Dvaja (oficiálny názov soundtracku), texty napísal v spolupráci s Borisom Filanom.

Aká pieseň hrá vo viacerých scénach romantického filmu Duch (Ghost)?

MovieStillsDB

Skladba Unchained Melody vznikla ešte v roku 1955 a prvýkrát ju naspieval Todd Duncan. Preslávili ju však až The Righteous Brothers, keď ju o 10 rokov neskôr opäť nahrali. Do rebríčkov hitparád sa ich verzia dostala opätovne v roku 1990, keď ju preslávil film Duch s Patrickom Swayzem a Demi Moore v hlavných úlohách.

Ku ktorému z týchto filmov nezložil hudbu John Williams?

MovieStillsDB

John Williams je autorom najznámejšieho motívu zo ságy Harry Potter. Soundtrack zložil len k prvým trom filmom.

Ktorý známy slovenský hudobník je autorom hudby televízneho muzikálu Neberte nám princeznú?

Česká televize

Skladby síce spieva Miro Žbirka či Marika Gombitová, autorom hudby je Dežo Ursíny.

0
Uložiť článok
Komentovať