Foto: SITA/AP

Množstvo nepekných odhalení a obvinení z oboch strán sa spomínalo už počas súdu. No nebolo to ani zďaleka všetko.

Súdny spor medzi Amber Heard a Johnnym Deppom sa stal ostro sledovaným po celom svete. Napriek tomu, že sa mohlo zdať, že kauza utíchla, nie je tomu celkom tak. Nedávno boli odtajnené kontroverzné dokumenty, z ktorých sa postupne vynárajú prekvapivé informácie, informuje The Guardian.  

Článok pokračuje pod videom ↓

Spomínané informácie sa dostali na svetlo sveta aj vďaka fanúšikom Johnnyho Deppa, ktorí túžili ešte viac pošpiniť meno Amber Heard. Prostredníctvom crowdfungingovej kampane vyzbierali viac ako 3300 dolárov, za ktoré ku nim dostali prístup. Objavili v nich ale niečo iné než pravdepodobne očakávali.

Pred súdom ich zamlčali, pred verejnosťou sa to nepodarilo

Na viac ako 6-tisíc stranách sa nachádzajú kontroverzné obvinenia, ktoré sa napokon právnikom podarilo pred súdom zamlčať. Teraz sú ale vonku a nie je to pekné čítanie.

Ako píše The Guardian, obsahujú množstvo nepríjemných a citlivých informácií o Deppovi a snahu jeho právneho tímu vyhrabať čo najviac špiny, ktorú by pred zrakmi súdu, poroty aj celého sveta sledujúceho cez internet použili proti Amber

Chceli zverejniť jej nahé fotografie

Nemali pri tom rešpekt pred ničím. Okrem iného sa pokúšali zverejniť fotky, na ktorých bola Amber nahá alebo dokonca spomenúť jej pôsobenie ako exotickej tanečnice, aby jej osobu pošpinili. Ako možno viete, nakoniec sa žiadne takéto fotky pred súdom neobjavili. The Guardian ale hovorí, že iba tento pokus možno považovať za pornografiu z pomsty.

V dokumentoch sa tiež nachádza zmienka o tom, že mal Depp údajne kopnúť Amber do hlavy, píše denník Marca. Dôkaz o tom vraj poskytli textové správy, v ktorých jeho asistent Stephen Reuter opísal tento incident. Malo sa tak stať na palube súkromného lietadla. Neskôr sa Depp Amber za tento čin mal ospravedlniť.

Súd Amber Heard vs. Johnny Depp

Amber Heard v roku 2018 uverejnila článok v americkom denníku The Washington Post a postavila sa v ňom do role obete domáceho násilia. Aj keď priamo nespomenula meno Johnny Depp, verejnosť si ho s ním spojila a mal dopad aj na hercovu hviezdnu kariéru. Toto bol začiatok ťahajúceho sa sporu.

Depp podal žalobu na Amber za ohováranie vo výške 50 miliónov dolárov. Amber následne podala protižalobu vo výške 100 miliónov dolárov. Dôvodom bolo spochybnenie jej tvrdení spojených aj s údajným sexuálnym násilím, ktorého obeťou sa mala stať. Počas súdneho procesu vyplávalo na povrch množstvo odhalení z jednej aj druhej strany.

Napokon skončil v prospech herca. Porota rozhodla, že Heard musí zaplatiť Deppovi odškodné vo výške 15 miliónov dolárov (táto suma bola neskôr upravená na „iba“ 10,3 miliónov dolárov) a naopak, Depp svojej bývalej manželke 2 milióny. Obaja sa proti rozsudku už stihli samostatne odvolať.

Najnovšie články