Foto: SITA/AP

Niektorým koňom páchatelia odrezali rôzne časti tela, napríklad oko, nos, ucho či dokonca genitálie.

Francúzski vyšetrovatelia vykonali početné zatknutia súvisiace s útokmi, pri ktorých páchatelia zmrzačili alebo usmrtili množstvo koní. Momentálne vyšetrujú viac ako 150 takýchto prípadov.

Ako v pondelok uviedol minister vnútra Gerald Darmanin, vo Francúzsku v nadväznosti na tieto incidenty zaviedli nočné hliadky, aby upokojili majiteľov koní a pokúsili sa dolapiť osoby zodpovedné za útoky. Polícia má hlásenia o 153 útokoch na kone, z ktorých sa približne tri desiatky týkali „mimoriadne násilných zranení“. Darmanin chápe hnev a obavy majiteľov koní, no vyzval ich, aby nebrali zodpovednosť do vlastných rúk.

Foto: SITA/AP

Môže ísť o satanské rituály?

Niektorým koňom páchatelia odrezali rôzne časti tela, napríklad oko, nos, ucho či dokonca genitálie. Podľa úradov je zrejmé, že po krajine sa pohybuje množstvo útočníkov, no vyšetrovania zatiaľ nevedia určiť, či vykonávajú satanské rituály, opakujú trestné činy po predchádzajúcich páchateľoch, pokúšajú sa o poisťovací podvod či reagujú na nejakú výzvu na sociálnych sieťach. „Nevylučujeme žiadny motív,“ poznamenal Darmanin k priebehu vyšetrovaniu.

0
Uložiť článok
Komentovať