Foto: Profimedia, TikTok.com/geraldjohnson1

Tvrdenia tohto muža sa overujú len veľmi ťažko. Internet sa na ňom ale nemálo pobavil.

Neexistuje deň, kedy by používatelia internetu nemali dôvod na záchvaty smiechu, ktoré im pomáhajú vyvolávať najmä ostatní ľudia žijúci navôkol. O rozruch a nemalú porciu úsmevov sa najnovšie postaral istý kňaz, ktorý vo videu na TikToku hovorí o svojom posmrtnom zážitku. Ten obsahuje všetko, čo na dobrý virál treba: smrť, cestu do pekla a démonov spievajúcich Rihannu.

Internetom aktuálne kolujú bizarné správy o kňazovi Geraldovi Johnsonovi z Michiganu, ktorý ešte v roku 2016 mal po infarkte na niekoľko minút umrieť, píše web hudobného magazínu Rolling Stone.

Po infarkte umrel, nešiel však do neba, ale opačnou trasou

Na tom by, samozrejme, nebolo nič zvláštne, podobných prípadov z času na čas pribúda viacero. Prípad niekdajšieho kňaza je ale špecifický v tom, že sa aj napriek množstvu dobra, ktoré ako kňaz počas života vykonal, nedostal po zdanlivej smrti do neba, ale do pekla.

Spomienky na tento zážitok má v živej pamäti aj po rokoch a rozhodol, že sa s nimi podelí na sociálnej sieti TikTok, kam zazdieľal video. Na ňom hovorí, čo všetko v pekle videl a zažil.

@geraldajohnson1

My experience when I saw hell in February 2016. I’ll never be the same after that. #hell #jesus #unforgiveness #forgive #godsaid #encouragement #geraldajohnson #jesuslovesyou #moveforward

♬ original sound – Gerald Johnson

Konať dobro zrejme nestačí, aj tak môžete skončiť v pekle

Zrejme si myslel, že sa jeho video stretne s pochopením a mnohí sa pridajú so svojimi zážitkami. Stal ale presný opak. Dôvodom je práve to, čo mal v pekle vidieť.

„Moja duša opustila fyzické telo,“ začal Johnson s vysvetľovaním v novom virálnom videu na TikToku. Ako prezradil, po smrti si myslel, že ide do neba, pretože počas života „vykonal toľko dobra, pomohol toľkým ľuďom a urobil toľko božských rozhodnutí“. Zdá sa ale, že sa nesnažil príliš dobre, lebo po smrti skončil v pekle.

Ilustračná foto: Pixabay

„Išiel som doslova do stredu Zeme. Tam je peklo,“ pokračoval v rozprávaní, pričom tiež dodal, že svoj osud by neprial ani tomu najhoršiemu nepriateľovi.

Ľudia démonom slúžia ako psy, tí si spievajú Rihannu

Hovoril napríklad o mužovi, ktorý „chodil po štyroch ako pes a mal popáleniny od hlavy až po päty. Oči mal vypúlené, a čo je ešte horšie, na krku mal reťaze. Bol ako pekelný pes a reťaze držal démon!“

Ako tiež prezradil, démoni si mali počas Johnsonovej krátkej návštevy pekla spievať pesničku od Rihanny, či skladbu Don´t Worry Be Happy od Bobbyho McFerrina. Vraj preto, aby tým trýznili ľudí, ktorí v pekle po smrti skončia.

„To ma úplne odrovnalo,“ priznal niekdajší kňaz. Na jeho šťastie sa ho ale lekárom podarilo resuscitovať a on sa mohol, ako sám priznal, „vrátiť z pekla späť na Zem medzi živých“.

Foto: Archív SITA

Speváčka Rihanna zatiaľ udalosť a virálne video nijak nekomentovala. Ako ale trefne poznamenal magazín Rolling Stone, možno sa k nemu vyjadrí počas polčasovej šou na Super Bowle, kde vystúpi ako hlavná hviezda už o mesiac.

Najnovšie články