Foto: TASR/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP, Profimedia

Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády uviedol, že Strely dopadli do námornej nárazníkovej zóny severne od námorných hraníc oboch krajín.

Severná Kórea v piatok v rámci cvičenia odpálila približne 200 kusov delostreleckej munície do mora pri svojom západnom pobreží. Južná Kórea nariadila evakuáciu obyvateľov neďalekých ostrovov. TASR správu prevzala z agentúr AP, AFP a Jonhap.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Približne 200 striel bolo vypálených Severnou Kóreou v okolí ostrovov Jon-pchjong,“ uviedlo juhokórejské ministerstvo obrany. Predstaviteľ úradov ostrovov Jon-pchjong uviedol, že obyvatelia boli vyzvaní na evakuáciu. Tieto ostrovy sa nachádzajú v Žltom mori neďaleko pobrežia KĽDR.

Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády uviedol, že Strely dopadli do námornej nárazníkovej zóny severne od námorných hraníc oboch krajín. Soul odpaly označil za provokáciu.

Nárazníková zóna bola založená na základe dohody z roku 2018 s cieľom zmierniť napätie medzi týmito dvomi krajinami. Severná Kórea však vlani dohodu jednostranne zrušila potom, ako Soul čiastočne pozastavil jej plnenie. Reagoval tým na vyslanie severokórejského vojenského špionážneho satelitu.

Uložiť článok

Najnovšie články