Foto: Profimedia

Kim Čong-un chce "najmocnejšiu strategickú silu na svete, absolútnu silu, ktorá nemá v tomto storočí obdobu".

Severokórejský vodca Kim Čong-un uviedol, že konečným cieľom jeho krajiny je vlastniť najsilenejšie jadrové sily na svete. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters odvolávajúca sa na tamojšie štátne médiá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kimovo oznámenie prišlo po tom, čo Severná Kórea minulý týždeň otestovala odpálenie medzikontinentálnej balistickej strely ICBM Hwasong-17 – najväčšej rakety v jej arzenáli. Severokórejský líder po teste vyhlásil, že jeho krajina bude čeliť jadrovým hrozbám USA pomocou vlastných jadrových zbraní.

Absolútna sila

V rozkaze o povýšení vojenských dôstojníkov, ktorí sa na minulotýždňovom teste podieľali, Kim v nedeľu uviedol, že budovanie jadrových síl slúži na spoľahlivú ochranu dôstojnosti a suverenity krajiny a konečným cieľom Severnej Kórey je vlastniť „najmocnejšiu strategickú silu na svete, absolútnu silu, ktorá nemá v tomto storočí obdobu“.

Strelu Hwasong-17 zároveň nazval „najsilnejšou strategickou zbraňou na svete“ a poznamenal, že demonštruje odhodlanie a schopnosť Severnej Kórey vybudovať najsilnejšiu armádu.

Uložiť článok

Najnovšie články