Foto: TASR/AP

KĽDR druhý deň po sebe vypálila desiatky striel na pohraničné ostrovy Južnej Kórey.

Severná Kórea v sobotu vypálila ďalších vyše 60 kusov delostreleckej munície do Žltého mora neďaleko pohraničného juhokórejského ostrova Jon-pchjong. Zopakovala tak piatkovú paľbu desiatok striel do tejto oblasti, po ktorej Južná Kórea evakuovala svojich obyvateľov a spustila na danom ostrove vojenské cvičenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dokopy okolo 200 rakiet

„Severokórejské sily dnes približne o 16.00 h až 17.00 h miestneho času (8.00 h a 9.00 h SEČ) vypálili približne 60 striel zo severozápadnej oblasti ostrova Jon-pchjong,“ uviedol Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády vo svojom vyhlásení. Zároveň vyzval KĽDR na ukončenie tejto paľby.

Severná Kórea v piatok v rámci cvičenia odpálila okolo 200 delostreleckých granátov do tejto oblasti neďaleko námorných hraníc s Južnou Kóreou. Miestne úrady na neďalekých ostrovoch na žiadosť juhokórejskej armády nariadili obyvateľom, aby sa evakuovali do bombových úkrytov.

Soul odpaly KĽDR označil za provokáciu a juhokórejská námorná pechota niekoľko hodín nato uskutočnila „ostré delostrelecké cvičenia so samohybnými húfnicami K9“ na ostrovoch Jon-pchjong. Oficiálna severokórejská tlačová agentúra KCNA uviedla, že cvičnú paľbu Pchjongjang uskutočnil v reakcii na vojenské cvičenia Južnej Kórey. KĽDR zároveň odmietla, že by ňou ohrozila mier na Kórejskom polostrove.

Uložiť článok

Najnovšie články