branči / / Veda
„Fyzika je sama o sebe veľmi vzrušujúca. Či ste unavený, a či nie, zaujímate sa o fyziku.“ hovorí Sabrina Pasterski.  Má 22 rokov, vyštudovala prestížnu...

„Fyzika je sama o sebe veľmi vzrušujúca. Či ste unavený, a či nie, zaujímate sa o fyziku.“ hovorí Sabrina Pasterski. 

Má 22 rokov, vyštudovala prestížnu univerzitu MIT, má doktorantský titul a pôsobí na Harvarde. Prestížne firmy sa o ňu bijú. Vrátane Amazonu o ňu prejavila záujem aj NASA. Študenti jej hovoria nový Einstein.

Sabrina študuje a zaujíma sa o čierne diery, skúma povahu gravitácie a časopriestoru, s dôrazom na pochopenie kvantovej gravitácie, ktorá sa snaží vysvetliť jav gravitácie v rámci kvantovej mechaniky – čo znamená, že jej závery by mohli dramaticky zmeniť naše chápanie toho, ako vesmír funguje.

sabrina
interestingengineering.com
Sabrina Pasterski
interestingengineering.com

Sabrina publikuje svoje vedecké úspechy na jej internetovej stránke, PhysicsGirl. Impozantný životopis Sarbiny sa ale začal veľmi zaujímavo, keď navštívila Massachusettský technologický inštitút, kde si chcela dať overiť letovú spôsobilosť lietadla. Vtedy len 14-ročná navrhla a postavila jednomotorové lietadlo. Jej potenciál bol úplne jasný a okamžite ju aj napriek nízkemu veku prijali na prestížnu vysokú školu.

Sabrina Pasterski1
ozy.com

Dúfame, že bude Sabrina naďalej excelovať a pomôže vďaka vede a svojmu intelektu spraviť tento svet krajším a čistejším.

0
Komentovať (0)