Foto: Pexels

Odhaliť na nikotíne závislých zamestnancov sa síce podarilo, ale čínska verejnosť je pohoršená.

Čína je známa zamestnávateľmi, ktorí si myslia, že si k svojim zamestnancom môžu dovoliť všetko. Technologická firma v meste Sia-men umiestnila kamery priamo nad toaletné misy, aby si skontrolovala či jej pracovníci nefajčia na záchodoch, informujú Novinky.

Ako dlho firma záznamy zo záchodov zhotovovala známe nie je. Niektoré unikli na začiatku septembra na sociálnu sieť Weibo. Ľudia z fotografií zistili, že ide o štátom vlastnenú firmu China Aviation Lithium Battery Technology. Tá údajne už stihla vyhodiť za fajčenie na toalete dvoch zamestnancov a tretí dostal vysokú pokutu.

Firma potvrdila pravosť fotiek

Pravosť fotiek potvrdila samotná firma. Argumentovala, že kamery na toalety umiestnila iba preto, aby odhalila, či zamestnanci nefajčia na záchodoch. Odhaliť na nikotíne závislých zamestnancov sa síce podarilo, ale čínska verejnosť je pohoršená. Zachádzajú s ľuďmi ako so zvieratami, bez najmenšej známky rešpektu a humanity, vyjadrila sa.

Podľa čínskych právnych expertov je inštalovanie kamier na toalety neprípustné porušenie práva na súkromie. Úrad pre bezpečnosť práce v kraji Sia-men, kde sa firma nachádza, už oznámil, že celý prípad začal vyšetrovať.