O tom, že sú delfíny krásne, inteligentné a nežné stvorenia, niet pochýb. Známe sú prípady ako delfíny pomáhali stroskotaným námorníkom a na svojich chrbtoch ich dopravili...

O tom, že sú delfíny krásne, inteligentné a nežné stvorenia, niet pochýb. Známe sú prípady ako delfíny pomáhali stroskotaným námorníkom a na svojich chrbtoch ich dopravili až do bezpečia prístavu. Keď Gerd Traum pri svojej rannej prechádzke pri pobreží Brazílie uvidel vo vode desiatky delfínov, začal ich filmovať, no to ešte netušil, čo sa potom stane.

Pred niekoľkými dňami sme vám priniesli správu o malom delfínovi, ktorý uhynul po tom, ako ho návštevníci pláže zdvihli z vody a robili si s ním selfie.

Našťastie, toto nasledujúce video ukazuje, že nie všetkým je osud týchto krásnych zvierat ľahostajný a že je ešte mnoho ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť zvieratám v núdzi.

[youtube ekmMD8oYtJ0 720 410]

Prečo delfíny zamierili k brehu, je otázne. Najpravdepodobnejšia verzia je, že boli vyplašené nejakým predátorom, napríklad žralokom. Mohla ich ale tiež vyplašiť hlučná loď alebo skúter. Do úvahy prichádza aj možnosť, že jednoducho stratili orientáciu a zamierili na breh.

Nech je to ako chce, tešíme sa, že ľudia v tomto prípade rýchlo zasiahli a skupinu delfínov odtiahli naspäť do mora, odkiaľ mohli odplávať do bezpečia hlbších vôd. Ak by návštevníci pláže nezakročili, je dosť možné, že niektoré z delfínov by uhynuli, keďže aj niekoľkominútový pobyt mimo vody a na slnku môže byť pre delfína osudný.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy