Vyletik.eu

/ 9.8k / mchl
Impozantný termálny prameň v slovenských horách, voda príjemne teplá a vôkol len krásy slovenských hôr. Ticho, relax, wellness a to všetko zadarmo.

Termálny prameň priamo v lese, kde sa môžete okúpať aj v zime, leží hneď za rohom na strednom Slovensku. Žiadne ploty, žiadna platba, len ty, horúca voda a všade vôkol krásna slovenská príroda. Nemusíš cestovať za krásou do zahraničia, všetko je tu. Nájdeme ho za dedinkou Kalameny, v okrese Ružomberok a z dediny nás k nemu dovedú navigačné a informačné tabule. Ak prichádzate z ďaleka, miestni milí ľudia v dedine vás radi za lacný peniaz ubytujú. 

Voda má príjemných 33 stupňov, tak akurát na príjemný relax. Za tento zázrak môže umelý vrt z roku 2000, okolo ktorého bolo vybudované umelé jazierko približne 20m x 10m. Hĺbka vrtu je 500 metrov. Termálna voda je vlastne voda, ktorá preniká puklinami v zemskej kôre zo značnej hĺbky, kde je ohrievaná zemským teplom a vystupuje k povrchu, kde už čakáme my v plavkách, alebo aj bez nich.

Geocaching
Geocaching

Hneď vedľa jazierka je spravené sedenie a k miestu sa dostaneš priamo autom. Netreba platiť často predražené vstupné do kúpeľov a kúpalísk, všetko je dostupné aj bez peňazí. Ponoríš sa do horúcej vody a svet prestane existovať. Na stav, ktorý dokáže toto magické miesto naordinovať, len tak nezabudneš.

Na záver netreba zabúdať že sa k tomuto miesto a jemu podobným treba správať s úctou. Plechovky od piva do kovov, a že fľaša od whisky patrí do skla.

interez.sk (Hárvy)


Komentovať (0)