Foto: Foto: laughlin.af.mil, Instagram (ethanlindenberger)

Syn anti-vaxerskej mamičky sa rozhodol po dosiahnutí 18. roku života, osláviť svoju dospelosť tým, že sa konečne nechal zaočkovať.

Očkovanie, alebo skôr jeho absencia, sa stáva čoraz horúcejšou témou. Mnoho rodičov totiž podlieha tomuto hlúpemu trendu, ktorý ohrozuje zdravie ich detí. A nielen ich detí, ale aj zdravie ďalších neočkovaných detí, či detí so zhoršenou imunitou. To, že sa rodič rozhodne nenechať svoje dieťa očkovať, však ešte neznamená, že aj dieťa samotné chce svoj život prežiť v chorobe a strachu.

Taký je aj príbeh 18-ročného Ethana z Ohia, ktorého matka konšpirácii o vakcínach, ako škodlivinách, podľahla. Jeho matka, podobne ako mnoho ďalších, bola ovplyvnená dezinformáciami o tom, že vakcíny spôsobujú autizmus či poškodenie mozgu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ethan Lindenberger (@ethanlindenberger),

Ethanova matka ho už však viac nemohla zastaviť, keď dovŕšil 18. rok života. Ako sám povedal, mal auto, vlastné peniaze a vlastnú zodpovednosť. Napísal preto na Reddit príspevok, v ktorom sa komunity pýtal, kde sa môže dať zaočkovať. Na ten reagovalo viac ako 1 500 ľudí. Niektorí z nich sa snažili Ethanovi poradiť, ďalší mali rovnaký problém.

Pixabay

Ethan sa nechal zaočkovať proti chrípke a papilomavírusu a napísal, že sa chystá aj na ďalšie očkovanie. Túto problematiku na vlastnej koži vnímajú aj naši českí susedia. Tí sa však s nezodpovednými rodičmi vysporiadali po svojom. Deti, ktoré nie sú očkované majú zákaz vstupu do škôlok či do podobných inštitúcii.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy