Foto: Pixabay

Ľahostajnosť k očkovaniu ohrozuje zdravie celého sveta.

Len prednedávnom sme vám priniesli správu o tom, ako tento hlúpy trend ohrozuje zdravie ľudí z celého sveta. A krátko na to, ako sa nám podarilo osýpok zbaviť, je tu táto hrozba opäť. A to kvôli rodičom, ktorí odmietajú očkovať svoje deti. Prečo to robia? Mylne sa domnievajú, že vakcíny spôsobujú autizmus a iné ochorenia. Samotnú vakcináciu pritom považujú len za marketingovú kampaň farmaceutických firiem.

Mimochodom tých istých firiem, od ktorých si kupujú lieky pri najrôznejších ochoreniach. Vrátane tých, proti ktorým nie sú zaočkované ich deti. Je jasné, že každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie, no podľahnutím tejto konšpirácie, mu len viac ubližuje. I keď nevedomky, no pre vlastnú tvrdohlavosť.

Česko bojuje

Česká republika sa rozhodla proti takýmto rodičom zabojovať v novele zákona. Neočkované deti staršie ako tri roky budú mať zákaz do materských škôl aj do akýchkoľvek iných detských skupín. Zákon by mal pritom vstúpiť do platnosti v decembri tohto roku a predchádza mu nariadenie Európskej únie spred dvoch rokov o úradníckych kontrolách.

Unsplash

Náprava v spoločnosti je nevyhnutná

Doteraz mohli neočkované deti vstúpiť do súkromných materských škôl. Úlohou nového zákona je však nastoliť rovnaké pravidlá pre všetkých. Okrem toho ide samozrejme o reakciu českej vlády na nárast počtu neočkovaných detí. Pokiaľ budú rodičia v tomto trende pokračovať, hrozí im nielen zákaz vstupu do podobných zariadení pre ich deti, ale aj pokuta vo výške 10-tisíc českých korún.

Pixabay

Práve v skorých mesiacoch života má dieťa najnáchylnejší imunitný systém. Je tak pre nich veľmi ľahké chytiť nebezpečné ochorenie a ich rodičia k tejto pravdepodobnosti len prispievajú. Negatívne účinky očkovania pritom nikdy neboli preukázané. Na rodičov pritom apeluje aj Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá uvádza nielen to, že očkovanie je najlepšou prevenciou, ale aj fakt, že ročne zachráni tri milióny ľudských životov. A toto číslo by mohlo byť ešte vyššie.

dobrenoviny.sk

Najnovšie články