Foto: MovieStillsDB

Zelený škriatok, ktorý nenávidí Vianoce, sa vráti na plátna kín.

Bude to znieť neuveriteľne, no tento rok hraná verzia známeho vianočného príbehu z pera Dr. Seussa oslávi už 23 rokov svojej existencie. V hlavnej úlohe filmového Grincha sa v roku 2000 objavil famózny Jim Carrey, a keďže išlo o mimoriadne úspešný film, všetci očakávali, že sa dočká pokračovania čo najskôr. Ani po 23 rokoch ale priame pokračovanie tohto filmu nemáme.

Článok pokračuje pod videom ↓

To sa už ale má čoskoro zmeniť. Štúdio Universal Pictures má totiž podľa informácií, ktoré zverejnil web Unilad, v pláne nakrútiť film Grinch 2. To ale nie je všetko – v projekte má opäť účinkovať aj Jim Carrey v titulnej úlohe.

Foto: MovieStillsDB

Carrey nerád robí pokračovania, tu spraví výnimku

Správy sa objavili prvýkrát ešte vo februári tohto roka, no potom bolo okolo projektu akosi ticho. Opäť sa na pretras dostali teraz, len pár týždňov pred najkrajšími sviatkami roka, kedy si mnohí sadnú pred obrazovky televízorov a pozrú si medzi inými klasikami aj Grincha.

Ide o prekvapivé informácie, pretože o Jimovi Carreym je známe, že pokračovania filmov nezvykne robiť. Ako sám v niekoľkých rozhovoroch priznal, sequely vníma skôr ako nástroj komercie a práčku peňazí, aj keď sa v niekoľkých pokračovaniach svojich filmov objavil. Ako ale vysvetlil, spravil tak len z toho dôvodu, že si hranie postáv, ktoré stvárnil, užíval.

Foto: MovieStillsDB

Stvárnenie Grincha bolo aj pre Carreyho veľkou výzvou, najmä kvôli kostýmu, v ktorom na pľaci trávil niekoľko hodín denne a bolo v ňom extrémne teplo. Aj sám herec priznal, že kostým nenávidel, no práve to mu pomohlo Grincha a jeho charakter zahrať ešte lepšie.

Kedy sa pokračovania dočkáme?

Pokračovanie filmového Grincha fanúšikovia žiadajú od tvorcov dlhé roky. Rozprávkový príbeh sa teší obľube u detí v anglicky hovoriacich krajinách a u nás ho poznáme najmä vďaka filmu s Jimom Carreym. Zatiaľ poslednou adaptáciou je animovaný film z roku 2018.

Foto: MovieStillsDB

Čo sa týka pokračovania, tak štúdio je ohľadom tohto projektu aj naďalej ticho. Známy nie je ani konkrétny dátum premiéry, viaceré zdroje ale uvádzajú, že by sa na ňom malo začať pracovať v dohľadnej dobe.

Najnovšie články