foto: Flickr SD joyced700, CC 2.0 (ilustračné)

V súčasnosti sa väčšina mladých ľudí rozhodne ísť po strednej na vysokú školu.

Študijných odborov je na vysokých školách neúrekom a to svoje si nájde takmer každý. Vedeli ste však, že v Japonsku je možné získať magisterský titul v odbore ninja? Tomuto Japoncovi sa to podarilo a je tak jediným človekom na svete, ktorý sa skutočne môže pochváliť ninjovským vysokoškolským titulom.

Jediný na svete má magisterský titul v odbore ninja

Na Slovensku i vo svete si na vysokých školách môžete vybrať z veľkého množstva odborov, či už vás láka ekonómia, právo či cestovný ruch. Vedeli ste však, že v Japonsku môžete získať magisterský titul v odbore ninja? Ako informuje portál CNN, Genichi Mitsuhashi má 45 rokov a je jediným človekom na svete, ktorému sa niečo také podarilo. Nadobudnuté schopnosti a znalosti Genichiho sú skutočne pestré. Na Universite Mie sa dva roky venoval štúdiu histórie, tradičných bojových umení a ďalších zručností.

Ninjovia boli kedysi známi tým, že boli majstrami špionáže a sabotáže. Dokázali však toho oveľa viac, boli napríklad zručnými farmármi. Štúdiu života ninjov zasvätil Genichi podstatnú časť svojho života. Dokonca sa rozhodol opustiť Tokio a odsťahovať sa do hôr v provincii Iga, aby životnému štýlu ninjov lepšie porozumel. Práve v tejto oblasti totiž kedysi ninjovia žili a dnes tu Genichi pestuje ryžu, zeleninu a vlastní hostinec. Genichi sa jednoznačne nenudí, okrem toho všetkého sa totiž venuje aj výučbe bojových umení vo vlastnom dódžó.

Wang Ming / CC BY-SA

Ďalším krokom je získanie doktorátu

Japonská Univerzita Mie ponúka ako prvá a zatiaľ jediná na svete možnosť získať magisterský titul v odbore ninja od roku 2018, pričom len rok predtým vzniklo na univerzite aj prvé medzinárodné centrum, ktoré sa venuje štúdiu ninjov a ich spôsobu života (International Ninja Research Center). V rámci štúdia sa študenti učia tradičné bojové umenia, študujú dejiny ninjov, ale získavajú aj cenné poznatky o prežití a napríklad aj o tom, ako sa v lesnom poraste pohybovať úplne nepozorovane.

Teraz, keď Genichi Mitsuhashi získal magisterský titul, chystá sa posunúť svoje znalosti a schopnosti ešte o krok vpred a urobiť si v danom vednom odbore aj doktorát. Dodáva, že štúdium dejín a životného štýlu ninjov mu toho dalo nesmierne veľa a je dôležité, aby sa v súčasnej dobe človek naučil žiť nezávisle tak, ako to kedysi robili ninjovia.

CNN
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )