Prvýkrát od začiatku vojny v palestínskom Pásme Gazy Izrael v pondelok vzniesol obvinenie súvisiace s terorizmom. Obvinenými sú traja členovia palestínskeho radikálneho hnutia Hamas, ktorí boli zadržaní v Pásme Gazy. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.
Trojica Palestínčanov je obvinená z príslušnosti k teroristickej organizácii a úmyslu spáchať útoky proti civilistom a bezpečnostným silám v Izraeli, spresnila izraelská polícia vo svojom vyhlásení.
Vojenský konflikt v Pásme Gazy sa začal po tom, ako palestínski militanti 7. októbra 2023 vpadli na juh Izraela, kde podľa izraelských úradov zabili dovedna viac než 1 200 civilistov a členov bezpečnostných zložiek. Pri svojom ústupe do Pásma Gazy vzali ako rukojemníkov vyše 200 ľudí, ktorých časť je doteraz v rukách únoscov. Izrael v reakcii na to spustil v Pásme Gazy najprv leteckú a neskôr aj pozemnú operáciu. O život pri nej prišlo podľa údajov Hamasu takmer 45 000 ľudí. Okrem toho vznikli obrovské materiálne škody, ale najmä bezprecedentná humanitárna kríza.
Analytik Potočár: Bitka je o každý tanker, ani s ruskou ropou sme najnižšie ceny palív v regióne nemali
Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože: Burger bol veľkým sklamaním, no prišlo aj milé prekvapenie
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje
Jánošík bol zbojníkom krátko, nebral len bohatým. Zavesenie na hák je jedna z najhorších smrtí, predtým ho kruto mučili
Sledoval, ako zošívajú dvoch rómskych chlapcov na dvojčatá, pichal injekcie do očí: Anjel smrti nebol potrestaný
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov. Boli sme v reštaurácii z Na nože u Novákovho kamaráta












Nahlásiť chybu v článku