firsttoknow.com/keywordsking.com

Ak si chceme nejakú teóriu potvrdiť alebo vyvrátiť, jediná cesta istoty je experiment. Čo ale ak naša teória obnáša nehumánne správanie a týranie iných ľudí? Toto sú prípady, kedy to vedci "skúsili" aj za cenu ľudských životov.

Najhoršie na tom je, že väčšina týchto experimentov bola pod dohľadom vlády. Ak tieto experimenty niečo skutočne dokázali, tak len to, že ľudská krutosť nepozná hraníc.

Pokusy japonskej armády na ľuďoch, v rámci ktorých, vykonávala kruté operácie bez anestézie.

firsttoknow.com

Jednotka 731 bola súčasť japonskej armády, ktorá mala na starosti výskum počas druhej svetovej vojny. Jednotka mala na konte množstvo vivisekcií. Na živých ľuďoch robili operácie, počas ktorých ľuďom odňali dôležité orgány a skúmali ich reakciu. Medzi ich pokusy patrilo násilné párenie jedincov nakazených syfilisom so zdravými jedincami, aby zistili vlastnosti dedičnosti tejto choroby.

Vedomé neliečenie pacientov počas Tuskegee syfilis experimentu, ktorý bol iniciovaný vládou USA

grinnell.edu

Hlavný cieľ tohto experimentu bolo zistiť, ako rýchlo sa bude neliečený syfilis šíriť medzi ľuďmi. Experiment začal v roku 1932 pod zámienkou zdravotnej starostlivosti zadarmo. 399 mužov už bolo v minulosti nakazených syfilisom, 201 syfilis nikdy nemalo. Všetci boli nakazení syfilisom a prostredníctvom pravidelných prehliadok lekári skúmali postup choroby. Keď experiment v roku 1972 skončil, živých zostalo len 74 testovaných. Okrem priamo zasiahnutých obetí experimentu bolo nakazených aj viac ako 40 žien.

Pokus o vynájdenie dokonalej drogy na ovládanie myslí ľudí projektom MKUltra

sometimes-interesting.com

Projekt MKUltra bol organizovaný vedeckým oddelením CIA a jeho cieľom bolo vytvoriť dokonalú drogu, ktorá donúti človeka hovoriť pravdu. Tento projekt mal priniesť riešenie problému s vypočúvaním špiónov. Droga, ktorú chceli vyvinúť mala okrem pravdovravnosti donútiť ovplyvnený subjekt aby sa podriadil rozkazom. Experimenty s týmito látkami boli vykonávané na ľuďoch, mnohokrát bez ich vedomia. V roku 1973 vláda spanikárila kvôli kauze Watergate a údajne zničila všetky dôkazy o tomto experimente aby zabránila ďalšiemu vyšetrovaniu.

Pokusy Dr. Mengela na dvojčatách v koncentračných táboroch

all-that-is-interesting.com

V koncentračných táboroch sa páchalo množstvo zverstiev. Medzi tie najkrutejšie patria pokusy doktora Josefa Mengela na dvojčatách v snahe zrýchliť množenie nemeckej rasy. Jeho snahou bolo zistiť, ako docieliť oplodnenie, ktorého výsledkom budú dvojčatá. Vrámci pokusov dvojčatám amputoval končatiny a úmyselne ich infikoval chorobami. Experimentoval na 1000 pároch dvojčiat, z ktorých experimenty prežilo len 200. Mengele prevádzal mnohé ďalšie zvrátené experimenty, o ktorých sme vám priniesli článok.

Tábor 22 v Severnej Kórei

keywordsking.com

Severná Kórea je známa tým, že je veľmi izolovanou krajinou a mnohé kroky tejto krajiny by sme mohli označiť, prinajmenšom za zvláštne. Väznica Tábor 22 sa ale úplne vymyká ľudskému chápaniu. Táto inštitúcia bola vybavená plynovými komorami s priehľadným stropom, aby mohli vedci skúmať účinky plynu zblízka. Ďalším z hororových scenárov bolo údajné podávanie jedovatej zeleniny 50 ženám. Jedovaté listy museli jesť aj napriek tomu, že videli, čo to spravilo s ženami, ktoré to už podstúpili. Ak by to ale neurobili, vedeli, že okrem nich by sa režim pomstil aj na ich rodinách a všetkých príbuzných. Všetkých 50 žien zomrelo po dvadsiatich minútach počas ktorých dávili krv a krvácali z análneho otvoru.

Testovanie jedov na väzňoch v gulagoch

modernnotion.com

Tajné služby sovietskeho zväzu začali v roku 1921 výskum, ktorého cieľom bolo vynájsť nevystopovateľný jed, bez farby a zápachu. Účinnosť látok, ktoré vyvíjali, testovali na väzňoch v gulagoch.  Pre úplnosť testov bola každá látka skúšaná na ľuďoch rôzneho veku. K2, jed, ktorý stál na konci tohto experimentu, oslabuje svoju obeť a robí ju tichou a pokojnou. Obeť následne do pätnástich minút zomiera.

Podávanie plutónia a iné pokusy s rádioaktívnymi materiálmi na ľuďoch v USA

topinfopost.com

Experimenty na ľuďoch boli vykonávané aj v rámci projektu Manhattan (ktorý mal za cieľ vytvoriť atómovú zbraň) v období rokov 1945 až 1947. Tieto experimenty zahŕňali tajné pokusy na väzňoch či rôznych pacientoch, ktorým boli injekčne podávané malé dávky plutónia. Pacienti o tom samozrejme nemali ani tušenia a predpokladali, že ide iba „o ďalšiu“ injekciu. Žiaľ, toto nebolo jediné testovanie rádioaktívnych látok na ľuďoch. Pri iných experimentoch bolo podávané sirotám ožiarené mlieko a vedci sledovali, aký efekt bude mať radiácia na ich organizmus. Početné pokusy boli vykonávané aj na väzňoch, ktorým ožarovali semenníky a sledovali ako veľmi radiácia poškodí ich možnosť reprodukcie. Je samozrejmé, že podobné pokusy na ľuďoch boli vykonávané aj na druhej strane – v Sovietskom zväze, avšak záznamy o tom zväčša neexistujú alebo sú stále tajné. Prednedávnom však bola odtajená štúdia, o ktorej sme vám priniesli článok, a ktorá hovorí o pozorovaní ľudí v Semipalatinskej oblasti, kde Sovietsky zväz testoval stovky atómových zbraní a to doslova iba pár kilometrov od miest, kde žili ľudia.

Nie všetko, čo je legálne, je aj morálne a správne. Tieto hrozivé experimenty by mali byť výstrahou a odstrašujúcim príkladom toho, ako by sa k ľudskému životu už nikto nikdy nemal správať.

Pozri aj: 5 šialených experimentov, ktoré armáda USA vykonala na svojich vlastných nič netušiacich občanoch

interez.sk (Martin Majdák) unbelievable-facts.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )