Foto: MovieStillsDB

Pár sa vybral na cestu za notoricky známym autobusom z Into the Wild.

V autobuse zomrel Chris McCandless, ktorého príbeh obletel celý svet. Neskôr bol spracovaný do knižnej podoby, ktorá bola adaptovaná do filmovej podoby v roku 2007. Keď Chris v roku 1990 dokončil vysokú školu, venoval sa cestovaniu. Jeho cesty ho zaviedli na Aljašku, kde v roku 1992 našiel svoju smrť v autobuse prerobenom na obytný príves pre robotníkov. McCandless pravdepodobne hladoval, čoho následkom bola jeho smrť.

Približne dva týždne na to ho objavila dvojica lovcov, ktorá chcela v autobuse prespať. V jeho prítomnosti za našiel aj denník, z ktorého vychádzala kniha Into the Wild a jej rovnomenná filmová adaptácia, ktorú režíroval Sean Penn. Autobus z roku 1946, ktorý sa načas stal cestovateľským domovom, je prezývaná aj ako The Magic Bus a v súčasnosti je vyhľadávanou turistikou destináciou.

Ďalšie nešťastie

Ako píše denník The Guardian, Veramika Maikamava, len 24-ročná žena, bola na ceste za autobusom v spoločnosti svojho manžela Piotra Markielau. Pár sa pokúšal prekročiť rieku Teklanika, ktorá sa nachádza neďaleko chodníka Stampede Trail, na ktorom leží aj ikonický Magic Bus. Silný prúd rieky, ktorý spôsobili hojné dažde však ženu strhol. Podľa privolaných rangerov sa jej mužovi podarilo z rieky vytiahnuť jej telo, no v tom čase už bola po smrti.

Wikimedia (Erikhalfacre)

Dostať sa k autobusu je v posledných rokoch čoraz ťažšie a dvojica turistov zo Sibíri nie je jediná, ktorej sa výlet značne skomplikoval. Ako dodáva denník Guardian, v júni 2013 zachránila trojicu turistov okoloidúca vojenská helikoptéra. V máji 2013 sa iná trojica nemeckých turistov pokúšala dostať k autobusu, no tiež neboli úspenší a museli ich zachraňovať miestni rangeri. Prechod k autobusu komplikuje zmieňovaná rieka, ktorej prúd je v letných mesiacoch vyšší a silnejší.

theguardian.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )