Foto: TASR/AP

Šesť uhynutých slonov našli cez víkend. Teraz našli ďalšie.

Po prúde od vodopádu v thajskom národnom parku našli ďalších päť mŕtvych slonov. Po šiestich mŕtvych slonoch, ktoré objavili vo vodopáde počas víkendu, sa tak ich počet vyšplhal na 11.

Slony našli s pomocou dronu, keď sa miestni predstavitelia snažili zistiť, ako zomrelo prvých šesť slonov pri vodopáde Haew Narok v národnom parku Khao Yai na severovýchode Thajska.

Podľa predstaviteľov parku prvá skupina slonov očividne zahynula po tom, ako sa snažila dostať k mŕtvemu mláďaťu, ktoré sa pošmyklo. Predpokladá sa, že ďalšie obete pochádzajú z rovnakého stáda.

Hrozná udalosť sa odohrala cez víkend

Upozornenie na slonov “volajúcich” o pomoc dostali zamestnanci v národnom parku Khao Yai o 3.00 h miestneho času 5. októbra 2019. Po niekoľkých hodinách našli na dne vodopádu Haew Narok (Pekelná priepasť) šesť sloních tiel. Dva slony sa pokúšali pomôcť jednému z tých, ktoré padli. Pri pokuse o záchranu svojho druha však uviazli na tenkom, klzkom kúsku skaly nad víriacimi vodami. Týchto dvoch slonov sa zamestnancom parku podarilo zachrániť.

Foto: TASR/AP

Hovorca ministerstva národných parkov Sompoch Maneerat uviedol, že príčina nehody nie je jasná. “Nikto nevie s istotou uviesť pravú príčinu, prečo spadli, ale včera v noci tam bol silný lejak,” povedal pre agentúru AFP.

Slon je thajské národné zviera a žije vo voľnej prírode v niektorých častiach krajiny. V Thajsku v súčasnosti žije už len pár tisíc slonov.

V Khao Yai je to doteraz najviac slonov, ktoré zahynuli počas jednej udalosti. Pred takmer 30 rokmi zahynulo pri rovnakom vodopáde osem slonov. Podľa odhadov sa ich v parku nachádza približne 300.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )