Foto: MovieStillsDB

Tieto musíte vidieť.

Ako bude vyzerať rok 2024 v kinosálach, sme vám predstavili v našom predchádzajúcom článku. Čo ale seriálová tvorba na obľúbených streamovacích platformách? Najväčší hráči na poli streamovaného obsahu majú jasno, čo tento rok svojim predplatiteľom ponúknu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Veľa premiér očakávaných nových sérií už zabehnutých hitov nás čaká neskôr v tomto roku. Prvá polovica ale prekvapí aj pútavými seriálovými novinkami. Týchto 10 projektov patrí medzi tie najočakávanejšie seriálové novinky, o ktorých aj experti predpokladajú, že budú hitmi.

Ktoré nové seriálové príbehy na pokračovanie by ste si teda nemali nechať ujsť počas prvej polovice nového roka 2024?

True Detective: Night Country (HBO Max) – 14. január

Kritikmi aj divákmi oceňovaný kriminálny seriál True Detective (Temný prípad) sa tento rok vracia s novou sériou, ktorá opäť predstaví nové postavy a aj nové zvrátené motívy sériových vrahov. Tento strhujúci krimiseriál sleduje problémových policajtov a intenzívne vyšetrovanie, ktoré ich privádza na pokraj síl. V hlavnej úlohe tentoraz uvidíme dvojnásobnú držiteľku Oscara, herečku Jodie Foster. Pripravených je 8 epizód, ktoré HBO uvedie postupne od 14. januára.

Masters of the Air (Apple TV+) – 26. január

Koncom tohto mesiaca uvedie prémiová streamovacia platforma vojnovú minisériu, ktorá nadviaže na úspechy podobne ladených a oceňovaných minisérií Bratstvo neohrozených (Band of Brothers) a Pacifik (The Pacific), za ktorými sa produkčne či tvorcovsky podieľala dvojica Tom Hanks a Steven Spielberg. Tí sú napokon výkonnými producentami aj tohto projektu.

9-dielna vojnová miniséria je nakrútená na motívy knižnej predlohy od Donalda L. Millera a v centre diania bude americká bombardovacia skupina (100th Bombardment Group), ktorú zriadili počas 2. svetovej vojny v roku 1942 po intenzívnom ročnom výcviku. Pridala sa k britským leteckým jednotkám pri útokoch na strategické ciele v nacistami ovládanej Európe.

Apple TV+ seriál Vládcovia nebies uvedie už 26. januára a nové časti budú vychádzať v týždňových intervaloch.

Expats (Amazon Prime Video) – 26. január

V rovnaký deň konkurenčná streamovacia platforma Prime Video od Amazonu uvedie minisériu z celkom iného súdka, no taktiež nakrútenú podľa knižnej predlohy. V šesťdielnom seriáli sa predstaví v hlavnej úlohe Nicole Kidman.

Expats sleduje príbeh medzinárodnej komunity ľudí žijúcej v Hong Kongu, ktorej životy sú navždy prepojené po náhlej rodinnej tragédii. Trailer vyzerá sľubne, takže sa mu rozhodne oplatí dať šancu.

The New Look (Apple TV+) – 14. február

Na sviatok všetkých zamilovaných sa na Apple TV+ objaví 10-dielna životopisná dráma, ktorá poteší najmä milovníkov módy. Seriál z dielne Todda A. Kesslera (Damages, Bloodline) sleduje vzostup módneho návrhára Christiana Diora, ktorý z trónu zosadil Coco Chanel a pomohol svetu vrátiť ducha a život svojím ikonickým odtlačkom krásy a vplyvu.

V hlavných úlohách sa predstavia napríklad Ben Mendelsohn (Rogue One: A Star Wars Story, Captain Marvel, seriál Outsider), Juliette Binoche, John Malkovich, Emily Mortimer (Notting Hill, Scream 3) či Maisie Williams (Game of Thrones) a ďalší.

Avatar: The Last Airbender (Netflix) – 22. február

Netflix tento rok pre svojich predplatiteľov chystá viaceré pecky, tou prvou je hraná verzia populárneho animáku z dielne stanice Nickelodeon. Pokus o hranú verziu tohto príbehu mal už režisér M. Night Shyamalan (The Sixth Sense, Signs, The Village), ktorý sa ale na tomto projekte trpko popálil.

Desať dielov naraz Netflix uvoľní už 22. februára, trailer vyzerá naozaj fantasticky a je vidieť, že na seriáli populárna platforma nešetrila.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články