Foto: TASR (František Iván)/ Polícia SR - Trenčiansky kraj

Hrozí mu rok za mrežami.

Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 34-ročného muža. Vodič Audi A4 jazdil v sobotu (2. 3.) v Prievidzi pod vplyvom alkoholu, v dychu mu pri opakovanej skúške namerali 2,75 promile. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Prievidze v sobotu v noci. „Na výzvu policajta sa dobrovoľne podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 1,24 mg/l, čo predstavuje 2,58 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach mala stúpajúcu hodnotu 1,32 mg/l, čo predstavuje 2,75 promile alkoholu,“ uviedla polícia.

Policajti vodiča následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili v cele policajného zaistenia. Mužovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, o jeho treste rozhodne súd. Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na vodičov, aby si nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. „Buďte na cestách voči sebe, ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední,“ vyzvala.

Uložiť článok

Najnovšie články