foto: blumhouse.com, imgur.com

Zmýšľajúca bytosť, človek, pokladaný za pána zverstva, je sám niekedy schopný vykonať tie najpremyslenejšie a najzvrátenejšie zverstvá.

Vražda môže byť aj neúmyselná a tá, ktorá je úmyselná, má väčšinou svoje presné dôvody a vytipovanú obeť. Sérioví vrahovia sú o to nebezpečnejší. Motivácia sériových vrahov takmer nikdy nie je logická a ich obete sú často úplne náhodné alebo vybrané na základe určitých znakov. Jediné, čo poháňa sériových vrahov, je psychologické nutkanie vraždiť. Na to, aby si uspokojili svoje potreby a neboli pri tom chytení, si musia premyslieť svoju taktiku. Tu je zoznam 10 sériových vrahov, s tými najpremyslenejšími a najzvrátenejšími praktikami.

H.H. Holmes

blumhouse.com    imgur.com

Dr. Henry Howards Holmes bol jedným z prvých známych a zdokumentovaných sériových vrahov. Popri tom bol aj celkom úspešný podfukár a bol vinný aj z bigamie. Svoje vraždenie si uľahčil tým, že si postavil vlastný hotel, neskôr nazývaný ako „Vražedný hrad“. Išlo o viacúčelovú budovu, ktorej horné poschodie slúžilo ako hotel. Z vonku na nerozoznanie od iných budov, no táto budova bola poprepletaná tajnými chodbami, falošnými dverami a inými premyslenými zákutiami, ktoré z nej robili priam až bludisko. Nič netušiaci hostia boli bez rozdielu obeťami Holmesovho vyčíňania. Holmes však nemal svoj obľúbený spôsob vraždenia, práve naopak, využíval celý repertoár. Svojich hostí uspával rôznymi plynmi, škrtil, niekedy dokonca domlátil až k smrti. Tiel sa zbavoval tak, že ich rozpustil v kyseline v pivnici danej budovy. Niektoré z kostier dokonca predal. Väčšina jeho obetí boli ženy. Holmes sa priznal k 27 vraždám, povráva sa však, že ich bolo až okolo 200.

Dennis Rader

causticsodapodcast.com    viralnova.com

Tento muž, ktorý sa živil inštalovaním alarmov do domácností, sa naučil ako sa dostať do domov bez spustenia alarmu a tak tyranizoval svoje mesto Wichita v Kansase až dlhých tridsať rokov. Jeho motívy na to prečo a ako zabíjal, boli sexuálneho charakteru. Mal špecifický postup vraždenia, za ktorý si vyslúžil prezývku „BTK“, čiže „Bind, torture, kill“, čo v preklade znamená „zviazať, mučiť a zabiť.“ Práve tento bol pre tohto muža potrebný na to, aby bol schopný získať sexuálne uspokojenie. Jeho chúťky sa uňho začínali prejavovať už ako u školáka, keď škrtil miestne mačky a psy. K samotnému vraždeniu ľudí sa však uchýlil až v roku 1974 a práve jeho zamestnanie vo firme, ktorá inštalovala alarmy, mu to dovolilo. Časom sa rozhodol začať informovať políciu a noviny o svojich činoch. Posielal im veľmi graficky napísané listy o svojich vraždách. Chytili ho, keď sa rozhodol Fox TV poslať disketu, nevedel však, že ho vďaka nej budú vedieť vystopovať. Rader si teraz odpykáva trest o dĺžke desiatich doživotí v El Dorado Correctional Facility v Kansase.

Amelia Elisabeth Dyer

commons.wikimedia.org   unknownmisandry.blogspot.sk

Vrahyňa z viktoriánskej éry, ktorá sa zapísala do histórie ako jedna s najväčším počtom obetí. Zavraždila asi až 400 novorodeniatok, ktoré jej boli zverené do opatery. Pôvodne zdravotná sestra, ktorá ovdovela v roku 1869, sa rozhodla živiť opaterou odvrhnutých detí, výmenou za plat a finančné zabezpečenie dieťaťa až do momentu adopcie daného dieťaťa. Dyer sa však o deti nestarala. Zobrala si peniaze za opateru, ich oblečenie dala do záložne a deti zavraždila uškrtením pomocou pásky okolo krku. Dokonca sa priznala k tomu, že sa jej pohľad na takto zúbožené deti páčil.

Kenneth Bianchi

murderpedia.org      bellinghamherald.com

Bianchi bol americký sériový vrah, únosca a násilník. Jeho správanie sa prejavovalo už od raného veku a jeho matka ho označila ako „chronického klamára“ od momentu, keď sa naučil rozprávať. Vraždiť začal v roku 1977, po tom, ako sa presťahoval do Los Angeles so svojím bratrancom Angelom Bounom. Spolu s bratrancom sa premávali po Los Angeles v aute a používali falošné odznaky, ktorými presviedčali svoje obete, ženy vo veku 12-28 rokov, že sú policajti v utajení. Obete, ktoré boli presvedčené, že nastupujú do policajného auta, následne odviezli k nim domov, kde experimentovali s rôznymi metódami usmrtenia. Medzi nimi boli aj smrteľná injekcia, elektrické šoky či otrava oxidom uhoľnatým.

Albert Fish

the-line-up.com

Snáď doposiaľ vrah s tými najdesivejšími a najzvrátenejšími praktikami na tomto zozname, plne spokojný so svojim konaním. Hamilton Howard „Albert“ Fish bol americký sériový vrah, pedofil a kanibal, ktorý sám hrdo prehlásil, že „mal už nejaké to dieťa v každom štáte“. Už od dvanástich rokov mal sexuálne pletky s inými chlapcami a keď dovŕšil vek 20 rokov, začal ich znásilňovať. Fish si vyberal špecifický typ detí. Jeho obete boli buď mentálne zaostalé, alebo afroamerického pôvodu a ešte cítil, že robí službu spoločnosti, pretože predpokladal, že príslušníci týchto skupín nebudú nikomu chýbať. Tieto deti rôznymi metódami a sľubmi zlákal na vopred vybrané miesto. Potom ich týral, sexuálne sa uspokojil a zavraždil ich svojimi „nástrojmi pekla“, medzi ktoré patrili malá ručná pílka či mäsiarsky nožík. Medzi jeho metódy týrania často patrilo aj to, že tieto deti nútene kŕmil surovým ľudským mäsom. Sám prehlásil, že zabili možno až 100 detí, presné číslo sa však nevie. V roku 1936 sa jeho trestom stalo elektrické kreslo po tom, ako bol chytený za vraždu Grace Budd. Pozri aj: Strašiak menom Albert Fish. Sadistický kanibal, ktorý mal nekontrolovateľný hlad.

David Parker Ray

authorityngr.com    www.chaostrophic.com

David Parker Ray, tiež známy ako „The toy box killer“, bol sériový násilník a neusvedčený sériový vrah. Aj Rayove problémy sa začali už v detstve, kde ho jeho otec fyzicky zneužíval a okrem toho bol aj v škole brutálne šikanovaný. To ho poznačilo a neskôr si špeciálne vybavil a odhlučnil kamiónový náves, aby slúžil ako miesto, kde uspokojoval svoje potreby. Tento špeciálne upravený náves nazýval „toy box“, čiže krabica s hračkami, čím si vyslúžil aj svoju prezývku. Úprava a vybavenie tohto návesu ho stála až 100 000 dolárov. Vo vnútri sa skrývali rôzne sadistické sexuálne pomôcky ako biče, reťaze, ale aj vražedné zbrane ako chirurgické skalpely či pílky. Jeho činom podľahlo až 60 obetí, mnohé z nich nadrogoval látkami, ktoré prinášajú stav amnézie a tým si zabezpečil, že tieto udalosti neohlásia polícii. Mnoho z jeho obetí boli ženy, s ktorými bol momentálne vo vzťahu. Často si tieto akty nahrával alebo dovolil aj svojim kamarátom, aby sa vybúrili na týchto zviazaných ženách. Predtým ako ho polícia stihla usvedčiť z vrážd 60 ľudí, David Parker Ray zomrel na infarkt.

Andrei Chikatilo

alchetron.com       freeinfosociety.com

Taktiež prezývaný ako „Rostovský mäsiar“, „Červený rozparovač“, či „Rostovský rozparovač“ Andrei Romanovich Chikatilo bol ruský kanibal, pedofil a sériový vrah. Tak ako u mnohých na tomto zozname, aj Chikatilove predpoklady na takéto konanie boli navodené jeho spomienkami z detstva. Ako dieťa bol priam bolestivo hanblivý a do adolescencie sa to premenilo na nenávisť po tom, ako sa jeho spolužiaci dozvedeli o jeho impotencii. Toto bolestivé poníženie v ňom navždy vytvorilo puto medzi násilím a sexuálnym uspokojením. 22.12.1978 sa jeho prvou obeťou stala len 9-ročná Lena Zakotnova, ktorú zlákal do opustenej kôlne. Pri snahe upokojiť bojujúce dieťa sa sexuálne uspokojil v momente, kedy prerezal jej hrdlo a tento moment, v ktorom konečne dosiahol sexuálne uspokojenie, odštartoval šnúru veľmi podobných vrážd. Do roku 1990 sexuálne napadol a zavraždil aspoň 52 žien a detí. Pôvodne ho nedokázali chytiť kvôli veľmi neobvyklej skutočnosti, že jeho semeno a sliny mali odlišné krvné skupiny, a preto vyzeral ako dvaja odlišní páchatelia. V októbri 1992 bol odsúdený a vo februári 1994 bol popravený.

John George Haigh

the-line-up.com   themosthorror.tumblr.com

Haigh, anglický sériový vrah usvedčený z vraždy šiestich ľudí, napriek tomu, že sám prehlasoval, že ich bolo až deväť, bol známy vďaka tomu, že sa tiel svojich obetí zbavoval tým, že ich rozpustil vo vani napustenej kyselinou sírovou. Keď mal 25 rokov, bol odsúdený za podvod. Počas odpykávania si svojho trestu si pomocou experimentov s rozpúšťaním myší v kyseline pripravil svoj plán. V roku 1943 bol prepustený a krátko na to začal vraždiť. Haigh veril, že keď sa nepodarí nájsť telo, nemôžu ho usvedčiť z vraždy. Väčšina jeho vrážd však bola finančne motivovaná. Následne sfalšoval doklady svojich obetí, predal ich majetok a zhrabol peniaze. Jeho podvody však boli odhalené a on bol zatknutý. Po tom, ako preskúmali jeho sud plný kyseliny sírovej, našli v ňom pozostatky zubov a žlčníkových kameňov, čo viedlo k jeho usvedčeniu a 10.8.1949 bol obesený.

John Wayne Gacy

wikipedia.org   real-life-villains.wikia.com

Gacy navonok pripadal ako úplne normálny chlapík. Ženatý otec, majiteľ stavebnej firmy, ktorý bol aktívny a obľúbený vo svojej komunite a organizoval mnohé podujatia. Vo voľnom čase sa často prezliekal za klauna a robil zabávača na detských narodeninových oslavách a v nemocniciach. Práve cez túto voľnočasovú aktivitu sa mu podarilo získať prezývku ako „Klaun zabiják“, odhaľujúcu čo sa ukrývalo pod povrchom a to bol sériový vrah a násilník, ktorý sexuálne napadol, týral a vraždil tínedžerov a mladých mužov. Od roku 1976 po tom, ako sa na základe spoločnej dohody rozhodli s manželkou rozviesť, sa začalo Gacyho vyčíňanie. Bol usvedčený z 33 vrážd. Keďže už býval sám, lákal týchto mladíkov k sebe domov, kde ich následne napadol. Väčšinu obetí pochoval na svojom pozemku. Za svoje činy bol popravený letálnou injekciou v Stateville Correctional Center 10 mája 1994.

Fred a Rose West

www.dailymail.co.uk     www.mirror.co.uk

Fred West stretol Rosemary Letts, keď mala ešte len pätnásť rokov. On mal vtedy 27 a už bol otcom dvoch dcér. Rose otehotnela a čoskoro sa nasťahovala k Fredovi. Od začiatku sa k svojim nevlastným dcéram, Anne Marie a Charmaine, správala strašne a následne to viedlo až ku chladnokrvnej vražde Charmaine. Rose jej telo spálila a Fred ho následne pochoval v ich záhrade. Po pôrode ich druhého dieťaťa, sa Rose začala živiť prostitúciou. Okrem neviazaného, búrlivého a značne sadistického sexuálneho života tohto páru, psychicky aj fyzicky týrali svoje štyri vlastné deti. Pár zabil Heather po tom, ako sa zdôverila svojej spolužiačke s tým, čo sa deje u nich doma. Fred sa vyhrážal svojim deťom, že ak sa hociktoré z nich pokúsi niekomu povedať o tom, čo sa deje u nich doma, pochová ich, tak ako ich sestry. Napriek tomu, deti sa rozhodli vypovedať a to viedlo k tomu, že ich činy a telá dvoch dcér, spolu s pozostatkami iných tiel boli odhalené. Fred stihol počas odročenia súdneho procesu spáchať samovraždu, Rose bola odsúdená na doživotie za 10 vrážd.

Pozri aj: Muži nosili make-up a všetci Egypťania hrali hazardné hry. 11 úžasných faktov o starom Egypte, ktoré sme sa na dejepise neučili

interez.sk (Mária S.), unbelievable-facts.com
Príbehy
0
Komentovať (0)