Keď ste boli malí, určite ste sa báli nejakých potenciálnych strašidiel či duchov, ktorí boli ukrytí pod posteľou, alebo vo vašej skrini.

Tieto prízraky boli však našťastie výmyslom vašej fantázie, ale v tej chvíli, verím, že ste sa naozaj báli. Bohužiaľ, niekedy takéto strašidlá majú aj ľudskú podobu a sú skutočné. Na prvý pohľad to môžu byť normálni ľudia, ktorých stretávate denne na ulici. Zoznámte sa s Albertom Fishom, s ktorým by ste sa však stretnúť určite nechceli.

albertfish2
the-line-up.com

Tento muž, ktorý „lovil“ deti, sa narodil 19. mája v roku 1870 vo Washingtone D.C. a bol pokrstený ako Hamilton Fish, no po smrti svojho brata prebral jeho meno Albert. Jeho otec mal v čase jeho narodenia 75 rokov, kým jeho mama len 32. Z dôvodu, že otec umrel a matka bola samoživiteľka rodiny, skončil nakoniec Albert Fish v sirotinci, kde prežil svoje ranné detstvo. Fish bol často trestaný, no pociťoval pritom takú radosť, že si to vždy zariadil tak, aby ho trestali čo najčastejšie. Bitka v ňom vyvolávala erekciu, za čo sa mu ostatné deti posmievali. Matka si ho opäť prisvojila, keď mal približne 10 rokov. O dva roky neskôr sa prejavila Fishova temná stránka.

albertfish1
nydailynews.com

Začal si tajný vzťah s iným chlapcom, ktorý zoznámil Fisha s parafíliou (porucha voľby sexuálneho objektu – pozn. redakcie) a rôznymi inými sexuálnymi úchylkami. Vo veku 20 rokov sa presťahoval do New Yorku a živil sa ako prostitút, neskôr ako natierač stien. V tomto čase vzniklo podozrenie zo sexuálneho napádania mladých chlapcov.

V roku 1898 mu matka usporiadala sobáš a Fish sa postupne stal otcom 6 detí a hlavou rodiny. V roku 1910 sa zoznámil s 19-ročným Thomasom Keddenom, s ktorým vytvoril sadomasochistický vzťah. Jedného dňa vzal Keddena do opustenej stodoly a mučil ho dva týždne. Vrcholom jeho besnenia bolo, že zviazanému Keddenovi odrezal pohlavný orgán. Plánoval ho potom rozrezať na kúsky, ale strach z možného pristihnutia bol silnejší. Preto mu ranu vydezinfikoval, dal mu na ňu vazelínu, pobozkal ho a odišiel. Osud Keddena je dodnes neznámy.

albertfish7
nydailynews.com

V roku 1917 Fisha opustila žena kvôli inému mužovi a on to psychicky nezvládol. Vtedy sa začalo jeho sebapoškodzovanie. Vyrobil si nástroj s klincami, ktoré si vtláčal do brucha a oblasti genitálií. Po jeho zatknutí röntgen ukázal až 27 háčikov a klincov, ktoré mal v tele zapichnuté už niekoľko rokov. V tomto čase Fish taktiež prepadol chuti surového mäsa, ktoré často pripravoval nielen sebe, ale aj svojím deťom. Krvavé mäso otvorilo Fishovi posledné neznáme dvere, v ktorých sa ukrýval kanibalizmus.

albertfish6
investigatingcrimes.com

Vyberal si obete, o ktorých vedel, že nebudú nikomu chýbať. Väčšinou to boli postihnuté alebo afroamerické deti, na ktorých testoval svoje diabolské nástroje. V tomto bode Fish veril, že ho tým poveril samotný Boh. V roku 1928, vtedy 58-ročný Fish, odpovedal na inzerát v novinách, ktorý bol od mladého 18-ročného muža menom Edward Budd, ktorý hľadal prácu. Fish ho navštívil priamo v dome jeho rodiny a predstavil sa ako farmár, ktorý môže mladého Edwarda zamestnať. Jeho prvý plán (zabiť Edwarda) sa však zmenil, keď do miestnosti vošla iba 10-ročná Grace Buddová, Edwardova mladšia sestra. Fish si vymyslel príbeh o neteri, ktorá má neďaleko narodeninovú oslavu a presvedčil Garceiných rodičov, aby sa jej malá Grace mohla zúčastniť. Ešte v ten deň spolu odišli a rodičia už nikdy nevideli svoju dcéru.

albertfish9
findagrave.com

O 6 rokov neskôr, dostala rodina anonymný list, ktorý obsahoval mnoho gramatických chýb. Písalo sa v ňom o kanibalizme a nechutných podrobnostiach, ako vlastne Grace umrela. Rodina však vedela, že vrahom nemôže byť nikto iný ako Albert Fish, ktorého potom polícia vypátrala a zatkla. Vlkodlak z Wysterie, Gray man alebo aj Brooklynský upír bol chytený.

albertfish3
nydailynews.com

Aj keď nikto nepochyboval o jeho duševnej chorobe, Fish bol uznaný ako psychicky spôsobilý absolvovať súdny proces. V roku 1936 bol odsúdený na trest smrti elektrickým kreslom vo väzení Sing Sing.

albertfish5
artfcity.com

Fish tesne pred samotným aktom podal svojmu obhajcovi niekoľko papierov, ktorý ich však odmietol zverejniť novinárom. „Tento list obsahuje tie najhnusnejšie obscénnosti, aké som kedy v živote čítal, preto ho nikdy nikomu neukážem“. Prvý elektrický výboj však Fisha nezabil. Bolo to práve z dôvodu, že mal v tele zapichnutých 27 klincov a háčikov, ktoré spôsobili skrat. Druhý výboj už však bol pre Alberta Fisha smrteľný.

albertfish8
investigatingcrimes.com

O tomto sériovom vrahovi je mnoho dokumentov a dokonca bol natočený aj film s názvom „The Grey Man“. Je to jeden z najhrozivejších vrahov histórie, pričom ľudia, čo ho poznali, ho neopisovali inak ako milého deduška, ktorý má dobrý vzťah so všetkými deťmi. Nuž, nie vždy musí byť prvý dojem ten správny…

Pozri aj: Štefan Svitek: Beštia, ktorá rozpárala svoje dve deti a manželku. Brutálny vrah bol posledným popraveným mužom v Československu

Interez.sk (Lucia Mužlová)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy