Foto: universalorlando

Väčšina ľudí nemá trpezlivosť na čakanie v dlhých radoch.

Zdá sa však, že pokiaľ ide o rad na horskú dráhu s témou čarodejníckeho sveta, všetko ostatné ide bokom. Nová atrakcia bola sprístupnená len vo štvrtok, no ako informuje portál Dailymail už hodinu po jej otvorení musela znášať obrovský nápor fanúšikov Harryho Pottera.

Nová atrakcia vyvolala šialenstvo

Horskú dráhu s názvom Hagrid’s Magic Creatures Motorbike ride, ktorá je súčasťou floridského zábavného parku Universal, budovali dva roky a jej výstavba stála viac ako 300 miliónov dolárov. Predtým tu už podobná atrakcia bola a nazývala sa Harry Potter Dragon Challenge. Súčasťou zábavného parku je totiž aj časť venovaná práve Harrymu Potterovi a svoje brány prvýkrát otvorila ešte v roku 2010. Celkovo sa na Floride nachádzajú 4 atrakcie inšpirované čarodejníckym svetom spod pera J.K. Rowlingovej.

Hodiny strávené v rade

Čo sa najnovšej atrakcie týka, CNBC uvádza, že už hodinu po otvorení prilákala tisícky ľudí, ktorí boli ochotní stáť v rade aj 10 hodín. Tým, čo sa na atrakciu dostanú, sľubujú jej tvorcovia mimoriadny zážitok, ktorého súčasťou je napríklad prechod Zakázaným lesom. Fanúšikovia, ktorí si chceli jazdu užiť medzi prvými, stáli pred bránami parku už pred východom slnka. Napriek tomu však mnohí stáli v rade ešte aj poobede.

Foto: universalorlando

Aplikácia vám napovie, ako dlho si počkáte

Ak sa chystáte navštíviť zábavný park, môžete sa prostredníctvom aplikácie pozrieť, ako dlho sa čaká v rade na jednotlivé atrakcie. Na základe toho sa môžete tým najdlhším radom vyhnúť a vybrať sa tam, kde je najmenej ľudí. Čo sa novej atrakcie týka, tam zrejme nepochodíte, stále totiž odhaduje dobu čakania na 8 až 10 hodín.

Virtuálne lístky

Vzhľadom na to, že zástupy ľudí sa tiahli naprieč zábavným parkom, Dailymail uvádza, že prevádzkovatelia sa v piatok rozhodli vytvoriť rad pre tých, ktorí si zakúpia virtuálne lístky. S tými totiž budú môcť fanúšikovia voľne chodiť po celom parku, kým neprídu na rad a nebudú musieť kempovať v rade celé hodiny.

Foto: universalorlando

Pád z 5 metrovej výšky

Okrem počtu návštevníkov láme horská dráha aj ďalšie rekordy, napríklad, má až sedem odrazových plôch, ktoré poháňajú vozíky vpred vyššou rýchlosťou bez toho, aby sa spoliehali len na silu gravitácie. Navyše, v Amerike je to druhá atrakcia, pri ktorej si fanúšikovia môžu vychutnať takmer vertikálny pád z výšky viac ako 5 metrov.

Počet návštevníkov stúpa

Aby bolo čakanie aspoň o trochu príjemnejšie, pozdĺž radu sa nachádza množstvo stánkov, kde si môžu čakajúci ľudia nakúpiť suveníry. Okrem toho, okolo atrakcie je vysadených 1 200 stromov, aby mali fanúšikovia pocit, že sa skutočne ocitli v Zakázanom lese. Zdá sa, že Harry Potter na ľudí skutočne zaberá, USA Today totiž uvádza, že od roku 2010 stúpol počet návštevníkov o 50 percent.

dailymail, universalorlando
1
Uložiť článok
Komentovať