Foto: moviestillsdb.com

Často sa stáva, že známe seriály sa dočkajú nejakého pokračovania. Fanúšikom seriálu Game of Thrones však zmizla aj posledná nádej po tom, ako sa spoločnosť HBO vyjadrila, že žiadne pokračovanie nebude.

Každý fanúšik pociťoval pri pozeraní poslednej časti seriálu Game of Thrones niečo iné. Niektorí boli smutní, iní zase nespokojní, aký koniec seriál nakoniec dostal. Našli sa však aj fanúšikovia, ktorí koniec seriálu vzali pozitívne. Viacerí však očakávali, že seriál, alebo minimálne niektoré postavy, sa dočkajú pokračovania. Najnovšie vyjadrenie HBO však zhaslo aj posledný plamienok nádeje. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Niektoré úspešné seriály, ktoré majú veľký počet fanúšikov, sa často dočkajú aj nejakého pokračovania. V takýchto prípadoch režiséri najčastejšie vyberú niektoré postavy z originálneho seriálu a použijú ich na vytvorenie ďalšieho príbehu. S takýmto osudom sa však postavy zo seriálu Game of Thrones nestretnú. V rozhovore pre Hollywood Reporter sa Casey Bloys vyjadril, že sa žiadneho pokračovania nedočkáme.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa gameofthrones (@gameofthrones),

„Nie. Jeden z dôvodov, prečo pokračovanie nechcem je, že tento seriál je seriálom Dana a Davida. Ich „osobnou“ vecou. Nechcem vziať z tohto sveta, ktorý tak krásne vytvorili, postavy a vložiť ich do niečoho, čo vytvorí niekto iný. Chcem, aby tento seriál bol ich umeleckým dielom, ktoré vlastnia,“ povedal Bloys.

Fanúšikovia, ktorí čakali na ďalšie pokračovanie a chcú iný koniec, môžu počkať na knihy. Autor kníh, George R. R. Martin sa sám vyjadril, že koniec jeho kníh môže byť iný. Spisovateľ teraz pracuje na svojich posledných dvoch knihách, vďaka ktorým dáva fanúšikom seriálu nádej na iný, pre nich možno lepší, koniec.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa gameofthrones (@gameofthrones),

Bloys dodáva: „To je jeden z dôvodov, prečo bol seriál odlišný od kníh. George vytvoril obrovský svet, v ktorom je nespočetne veľa možností, ako môže skončiť a poskytnúť tak iný koniec. Pokračovanie alebo vytrhnutie niekoľkých postáv zo seriálu a vytvorenie iného príbehu by v tomto období nemalo pre nás zmysel.“ 

Napriek tomu je zrejmé, že HBO bude zo sveta seriálu Game of Thrones ťažiť aj naďalej. V minulosti sa už objavili informácie o tom, že spoločnosť pracuje na štyroch rôznych scenároch, ktorých dej sa odohráva vo fantazijnom svete George R.R. Martina. Nakoniec však všetko nasvedčuje tomu, že do finálnej seriálovej podoby bude pretvorený len jeden z nich. Či pôjde o prequel alebo sequel, teda či sa dej bude odohrávať pred alebo po udalostiach, ktoré sme sledovali v Game of Thrones, zatiaľ známe nie je. Rovnako nie je známe ani to, či sa seriál bude odohrávať vo Westerose, Essose, alebo Sothoryose. Nám známe postavy sa v ňom ale evidentne vyskytovať nebudú.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články