Foto: TASR - Martin Baumann

Jeho ideou je neutralita SR.

Neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin už včera spochybnil Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Je podľa neho nezákonné a neštandardné, aby bol v dvoch okrskoch personálny problém a štátna volebná komisia predĺžila volebný proces na celom Slovensku.

„Pri normálnom racionálnom zákonnom postupe mali predĺžiť možnosť voliť len v týchto dvoch okrskoch,“ uviedol Harabin. Ďalšia vec, ktorá je podľa neho absolútne v rozpore so všetkým, je, že dvaja kandidáti sa vzdali a v zozname neboli vyškrtnutí. „Štvrtok a piatok mali volebné komisie povinnosť ich vyškrtnúť, aby nedošlo k tomu, že niektorí volili aj už nekandidujúceho Andreja Danka a Róberta Šveca,“ dodal Harabin.

Nemajú ísť voliť

Dnes zverejnil na svojom Telegrame status, kde voličom odporučil, čo majú robiť v 2. kole prezidentských volieb. Podľa neho je v druhom kole „povinnosťou vlastenca nezradiť seba samého“ a nedať hlas Petrovi Pellegrinimu ani Ivanovi Korčokovi. Svojim voličom teda odporučil, aby radšej ostali na 2. kolo doma. Prezradil, že skutočný vlastenec už v druhom kole nemá kandidáta.

Tesne po voľbách mal pre voličov jasný odkaz. „Moji voliči sú inteligentní ľudia a vedia, čo je na prospech Slovenska. Vedia, čo je potrebné pre zachovanie existencie Slovenska, pre zachovanie suverenity, aby Slovensko nebolo vtiahnuté do vojny,“ uviedol Harabin s tým, že jeho voliči nechcú, aby Slovensko dodávalo zbrane na Ukrajinu, či šlo cestou súkromných firiem, či cestou míňania zásob ozbrojených síl. Harabin na záver informoval, že plánuje kandidovať na prezidenta znovu o päť rokov.

Uložiť článok

Najnovšie články