SY 7 Madrid - Klimatická aktivistka Greta Thunbergová poèas tlaèovej konferencie na klimatickom summite OSN (COP25) 6. decembra 2019 v Madride. FOTO TASR/AP Climate activist Greta Thunberg attends a press conference in Madrid, Friday Dec. 6, 2019. Thunberg arrived in Madrid Friday to join thousands of other young people in a march to demand world leaders take real action against climate change. (AP Photo/Bernat Armangue)

V boji proti klimatickým zmenám "sa nedeje takmer nič, ak nerátame vzletné reči a šikovné PR", vyhlásila Greta Thunberg na konferencii v Madride.

Švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg v stredu na klimatickej konferencii v španielskom Madride vyhlásila, že svetoví politici a šéfovia veľkých firiem iba predstierajú, že bojujú proti klimatickým zmenám.

Vyzvala politikov, aby sa prestali stále usilovať o výnimky rôzneho druhu a o hľadanie tých najrôznejších spôsobov, ako sa vyhnúť transformácii svojich ekonomík na bezuhlíkové. Na konferencii vystúpila v deň, keď ju prestížny americký magazín Time vyhlásil za osobnosť roka 2019.

“Naozajstné nebezpečenstvo spočíva v tom, keď politici a šéfovia firiem predstierajú, že sa niečo (v boji proti klimatickej kríze) deje, ale pritom v skutočnosti sa nedeje takmer nič, ak nerátame vzletné reči a šikovné PR,” vyhlásila v stredu Greta.

“Toto stretnutie by malo byť o hľadaní holistických (zahŕňajúcich všetky súčasti a problémy planéty) riešení. Ale namiesto toho to vyzerá, že sa zmenilo na akúsi príležitosť pre jednotlivé krajiny, aby si vyrokovali výnimky a aby nemuseli prijímať náročnejšie kroky,” dodala švédska ekologická aktivistka.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )