Foto: commons.wikimedia.org (Anders Hellberg) / commons.wikimedia.org (Eric A. Hegg)

Staré fotografie nás dokážu neraz prekvapiť.

Aktivistka Greta Thunberg sa stala už mnohokrát terčom búrlivých diskusií. Tentokrát sa na internete objavila fotografia, ktorá ukazuje dievča takmer identické s Gretou. Ako informuje portál Anonews, pochádza však z roku 1898. 

Washingtonská univerzita uverejnila fotografiu, ktorá sa na internete takmer okamžite stala virálom. Pochádza z bane na ťažbu zlata na území Dominion Creek a zhotovená bola v roku 1898.

Foto: commons.wikimedia.org (Eric A. Hegg)

Fotografia je pravá

Fotograf Eric A. Hegg na nej zachytil tri deti, z ktorých jedno vyzerá identicky s mladou aktivistkou. Po jej uverejnení začali vznikať spory, či nejde iba o fotomontáž. Univerzita však okrem samotnej fotografie poskytla aj detailné informácie o jej vzniku, ktoré jej pravosť potvrdzujú.

Viac ako 120-ročná fotografia je teda autentická a môžeme na nej vidieť dvojníčku Grety Thunberg. Ako informuje portál Anonews, odborníci tvrdia, že dievčatá majú iba podobnú tvár.

Foto: Archív TASR/AP

Nejde o prvý takýto fenomén, ktorý sa na internete objavil. Vodným príkladom je napríklad aj hollywoodsky herec Nicolas Cage. Viackrát sa totiž na starých fotografiách objavila tvár, ktorá sa na neho podobá.

Greta Thunberg sa preslávila vďaka svojmu štrajku za klímu a jej príhovor o znepokojivom stave našej planéty obletel svet a dokonca vyšiel aj knižne. Získala alternatívnu Nobelovu cenu a snaží sa sama konať uvedomelo.

anonews.co
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )