Foto: New Line Cinema

Áno je to vysoko neekonomické, no zároveň je to aspoň čiastočná záruka kvality.

Spomeňte si na jeden seriál s vysokým rozpočtom, ktorý nebol dobrý. Nemáte? To je jasné. A teraz si spomeňte na tú tonu geniálnych seriálov, ktoré disponovali väčším budgetom ako pár najbohatších Slovákov. Fringe, House of Cards, Game of Thrones či dokonca Priatelia. Všetky tieto perfektné tituly mali ohromné rozpočty a nesklamali nás. Dúfame, že podobne tomu bude aj v prípade seriálového Pána Prsteňov od Amazonu, ktorý sa týmto pompéznym projektom snaží konkurovať Netflixu a HBO.

O akej sume sa teda bavíme? Držte si klobúky, je to 250 miliónov dolárov, čo je v prepočte na eurá asi 203 miliónov a nejaké drobné. Portál Metro upozornil, že táto suma sa môže ešte zdvojnásobiť, keď si prirátame, koľko peňazí sa vrazí do marketingu a produkcie. Ide teda doslova o najdrahší seriál všetkých čias a J. R. R. Tolkien, autor kníh o Pánovi Prsteňov a mnohých ďalších z tohto univerza, sa stal, podľa magazínu Forbes, piatou najlepšie zarábajúcou mŕtvou celebritou.

via GIPHY

Je to skutočne odvážne, no na druhej strane len samotný film Petera Jacksona zarobil miliardu na tržbách a to ešte nerátame, koľko peňazí sa utŕžilo na tričkách, soškách, zberateľských predmetoch, plagátoch a podobne. Preto je vysoká šanca, a my dúfame, že to tak skutočne bude, že Amazon s tým projektom nespravil krok vedľa a spokojní budú developeri aj diváci. Detaily síce ešte nepoznáme, no známy je už fakt, že zatiaľ sú naplánované prvé dve série a budú sa točiť okolo Spoločenstva prsteňa.

A vraj sa ešte máme na čo tešiť. Jeff Bezos, majiteľ a zakladateľ Amazon prezradil, že sám bude stáť pri nakrúcaní aj pri kástingu. V jeho pozícii to je veľmi netypické, no len to dokazuje jeho nadšenie pre tento projekt a tak môžeme hovoriť o ďalšej čiastočnej záruke kvality.

Pozri aj: Obrovský úspech slovenských producentov: Ben Affleck a Matt Damon kúpili práva na ich seriál, ktorý dostane šancu v Hollywoode

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať