Movie Stills DB

Je tu utorok a s ním aj náš tradičný filmový prehľad.

Uplynulý týždeň bol naozaj bohatý na novinky zo sveta filmov a seriálov. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na skvelé filmové premiéry, ktoré prichádzajú do našich kín a nechýbajú ani trailery, ktoré uzreli svetlo sveta. 

Najväčším zdrojom noviniek, ktoré posledné dni potešili nejedného filmového fanúšika, bola zaručene konferencia Disney D23 Expo 2019, ktorá sa konala v kalifornskom Anaheime 23.-25. augusta. Ide o najväčšie podujatie zo sveta Disney a spoločností, ktoré zastrešuje. Nechýbajú teda novinky z Disney, Marvel, Pixar či Star Wars. Pozrime sa na niektoré z nich a ďalšie zaujímavosti, ktoré by vám nemali ujsť.

Fanúšikovia Star Wars, zbystrite pozornosť

Záver tretej trilógie Star Wars sa nezadržateľne blíži. Všetci nadšenci sa zatiaľ môžu tešiť z nového traileru, ktorý uzrel sveto sveta iba pred niekoľkými dňami na konferencii Disney D23. Časť s názvom Rise Of Skywalker uzatvára sériu, ktorej prechádzali Sila sa prebúdza z roku 2015 a Poslední Jediovia, ktorých sme si mohli vychutnať v kinách v roku 2017. Plánovaná slovenská premiéra má byť už 19. decembra a nové Star Wars uvidíme pod režisérskou taktovkou J.J. Abramsa, ktorý ako tvrdí portál Unilad avizoval, že uvidíme aj zbožňovanú zosnulú herečku Carrie Fischer v úlohe Princeznej Lei. Čaká nás teda naozaj silný záver. „Leia je srdcom celého filmu. Bez nej by nemohol byť koniec týchto deviatich filmov,“ cituje Abramsove slová portál Digital Spy.

Black Panther na dosah

Konferencia Disney D23 priniesla okrem Star Wars množstvo ďalších noviniek, na ktoré sa fanúšikovia sveta filmu môžu v najbližších mesiacoch tešiť. Všetkých nadšencov komiksovky Black Panther určite poteší, že jeho druhá časť je oficiálne potvrdená a v našich kinách ho uvidíme už v roku 2022. Na režisérsku stoličku si opäť zasadne Ryan Googler, ktorý stojí aj za vznikom prvej časti.

Kit Harington ako budúca hviezda spoločnosti Marvel?

Predstaviteľ Jona Snowa z Game of Grones potvrdil, že si zahrá jednu z úloh v pripravovanej komiksovke The Eternals, ktorá sa má v kinách objaviť už budúci rok. Harington stvárni postavu Danea Whitmana, ktorá je tiež známa aj pod prezývkou Black Knight, a teda Čierny rytier.

O tom, že filmu nechýba naozaj hviezdne obsadenie svedčia aj ďalšie zvučné mená ako Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani alebo Salma Hayek, ktorí sa objavia v hlavných úlohách.

Prichádzajú do slovenských kín

Do našich kín prichádza novinka, režisérska prvotina Jonaha Hilla s názvom Mid90s, ktorého poznáme najmä ako herca z 21 Jump Street alebo Vlka z Wall Street. Poďme sa vrátiť do pútavej atmosféry deväťdesiatych rokov vďaka skupine mladých skejterov, dobovej hudbe a autentických kostýmov.

Ak však máte náladu na dávku napätia, rovnako už tento štvrtok, 29.8. môžeme v kinách vidieť aj triler Anna. Topmodelka Anna ukrýva tajomstvo, kvôli ktorému sa stane terčom nebezpečných agentov. Nechýba teda množstvo akcie či zvratov.

Dokumentárny film z domu, v ktorom straší

Horor V zajatí démonov nám priniesol príbeh strašidelného domu, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami rodiny Perronovcov. Dom, ktorý za tým v skutočnosti stál, sa rozhodol kúpiť manželský párik a vytvoriť si vďaka nemu zaujímavý biznis. Párik sa niekoľko mesiacov po tejto investícii rozhodol svetu dokázať, že tam stále naozaj straší. Kvôli tomu okolo celého domu nainštalovali kamery, ktoré ho sledujú 24 hodín denne. Párik tvrdí, že oni sami boli svedkami nevysvetliteľných udalostí, tak sa o to rozhodli podeliť s celým svetom. Pre zvedavcov teda ponúkajú zájazdy a dokonca sa hovorí, že chcú podpísať zmluvu s Travel Channel a z kamerových záznamov zostrihať dokumentárny film.

Perníkový tatko je späť

Fanúšikovia seriálu Breaking Bad, ktorý uzavrel svoje vysielanie v roku 2012, sa môžu tešiť na návrat na obrazovky v podobe celovečerného filmu. Bob Odenkirk, predstaviteľ Saula Goodmana uviedol, že natáčanie je dokončené a ako uviedol v rozhovore pre Hollywood Reporter, máme sa na o tešiť. „Som z filmu nadšený. Nemôžem sa dočkať toho, kedy ho konečne uvidím.“ 

Tarantino prvýkrát otcom

Quentin Tarantino priniesol do kín svoju osobnú spoveď, film s názvom Vtedy v Hollywoode. V poradí deviaty film tohoto režiséra sa stretol na jednej strane s vlnou kritiky, ktorú striedali nadšené reakcie. Iba o niekoľko dní na to Tarantino šokoval svet ďalšou skvelou správou. Tentokrát pochádzajúcou zo svojho súkromia. 56-ročný režisér snímok ako Pulp Fiction či Nehanební bastardi oznámil, že spolu so svojou manželkou Daniellou Pick čaká prvé dieťa. Gratulujeme.

Foto: MovieStillsDB

Spin-off Simpsonovcov?

Na Expo Disney D23 nechýbal ani panel so Simpsonovcami, spolu s producentmi Mattom Selmanom a Al Jeanom. Okrem iného priblížili aj predbežné plány, ohľadom obľúbených Simpsonovcov. Nakoľko ide o úspešný seriál, majú od spoločnosti Disney plnú podporu, a to či už pôjde o ďalší film alebo minisériu z tohoto prostredia. Nechajme sa teda prekvapiť, no je jasné, že sa máme na čo tešiť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )