Foto: TS k filmu Sviňa

Obľúbený slovenský politický triler prišiel na Netflix.

Film Sviňa sa v slovenských kinách premietal niekoľko týždňov, ktoré prerušila až pandémia koronavírusu. Počas nich však strhol na seba veľkú dávku pozornosti a nebyť spomínanej pandémie, mohol sa stať najnavštevovanejším filmom v histórii našej kinematografie. 

Dostupný na Netflixe

Najúspešnejší slovenský film z pohľadu tržieb a druhý najnavštevovanejší film sa objavil v ponuke streamovacej služby Netflix. Aj keď je na Netflixe iba pár dní, okamžite sa vyšvihol na prvé miesto v sledovanosti na Slovensku, informuje portál Fontech.

Politicky ladený triler Sviňa je počinom režisérky Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna. Snímka je nakrútená na motívy úspešného rovnomenného bestselleru novinára a spisovateľa Arpáda Soltésza. Úspech na streamovacej službe dokazuje, že Sviňa je medzi slovenskými divákmi stále lákavým filmom.

Odraz dnešnej doby

Film reflektuje súčasnú dobu, čas, ktorý žijeme tu a teraz, neohliada sa na dnešok s odstupom niekoľkých rokov. Príbeh snímky zavedie divákov do resocializačného zariadenia, ktorého chovankyne sa stávajú obeťami zvláštnych praktík a obchodu s bielym mäsom.

Foto: TS k filmu Sviňa

Nikoho podľa slov tvorcov filmu pritom neprekvapí, že si predstavitelia najvyššej politickej moci vo filme podávajú ruky s mafiánmi a zločincami, ktorých podnikateľské aktivity nepôsobia práve legálne ani legitímne. A nikoho podľa nich neprekvapí ani to, že sa zrazu ocitnú v prostredí, v ktorom si novinári nemôžu robiť svoju prácu bez obáv o vlastný život.

Vo filme môžete vidieť viacerých obľúbených hercov ako sú Jozef Vajda, Diana Mórová, Daniel Heriban, Marko Igonda či Gabriela Marcinková. Vo filme sa objavili aj menej známe tváre ako Dana Droppová, Petra Dubayová či Andrej Remeník.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )