Reprofoto: Youtube

Francúzske animované seriály z cyklu Bol raz jeden... sa tešia aj dnes veľkej obľube.

Mnohí si ešte z detstva pamätajú animovaný seriál Bol raz jeden… život, ktorý patrí pravdepodobne medzi najobľúbenejšie z tohto cyklu. Avšak Bol raz jeden… nie je iba o živote, ale rozoberá viacero okruhov a tém, ktorých kvalita spracovania je na vysokej úrovni. 

Vynálezca

Na Netflixe teraz po novom nájdete aj sériu Bol raz jeden… vynálezca. Ide tak jednu z sériu z cyklu Bol raz jeden…, kde nájdeme časti venované takým velikánom ako Archimedes, Leonardo da Vinci, Issac Newton, Louis Pasteur, Marie Curie či Albert Einstein. Celkovo Bol raz jeden… vynálezca obsahuje 26 častí, z ktorých každá trvá približne 26 minút.

Na novinku na streamovacej službe poukázal portál Fontech, ktorý si túto informáciu všimol na facebookovej stránke Skupina československých fanúšikov Netflixu.

V češtine

Seriál v knižnici nájdete v českom jazyku, čo je pre niekoho, kto je na seriál zvyknutý z detstva, veľmi príjemná informácia. Na Netflixe, žiaľ, v češtine nenájdeme ďalšie série z tohto cyklu a obľúbený Bol raz jeden… život sa tu nachádza iba v anglickom jazyku. Ďalšie série, ktoré sa venujú človeku, vesmíru, objaviteľom a planéte tu nenájdeme vôbec.

Tí, čo nemajú Netflix

Ak vás zamrzelo, že seriál si nepozriete, lebo nemáte Netflix, prípadne by ste si radi pozreli aj iné série, existuje alternatíva. Tou je Televize Seznam, ktorá ponúka všetky časti zadarmo a legálne. Nájdete tu nielen série o vynálezcoch, ale aj obľúbený Bol raz jeden…život, či série o človeku, vesmíre a objaviteľoch. Pravdou ale je, že je dostupná iba pre pre českých divákov.

Foto: MovieStillsDB

Mnohé časti je však možné nájsť aj na Youtube.

Za sériou Bol raz jeden… stojí francúzsky producent, režisér a scenárista Albert Barillé, ktorý krátko po dokončení poslednej série s názvom Bola raz jedna planéta zomrel v roku 2009 vo veku 88 rokov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )