Foto: Wikimedia commons

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte súhlasil s uzatvorením malého ostrova Boracay, ktorý patrí medzi obľúbené turistické destinácie.

Ostrov bude neprístupný od 26. apríla na šesť mesiacov. Dôvodom tohto opatrenia je podľa neho skutočnosť, že letovisko so známymi plážami s bielym pieskom sa vplyvom obrovského prílivu turistov a rozvoja stalo „žumpou“, informovala vo štvrtok agentúra AP.

Námestník ministra pre cestovný ruch Frederecik Algre v tejto súvislosti uviedol, že „treba konať rýchlo, aby sme ostrov zachránili a zabránili jeho ďalšej devastácii“.

Ostrov Boracay minulý rok navštívili dva milióny turistov, aby si vychutnali jeho pieskové pláže, pôsobivé západy slnka a bohatý nočný život. Podľa AP znečistenie životného prostredia spôsobil príliv turistov, zanedbaná infraštruktúra i výstavba rekreačných zariadení a osád, v ktorých žije chudobné obyvateľstvo. Podľa hlasovania čitateľov magazínu Travel+Leisure sa tento ostrov umiestnil minulý rok na treťom mieste. Najkrajším ostrovom sveta sa stal ostrov Palawan vo Filipínach.

Pozri aj: Toto je 6 najnávykovejších látok na Zemi. Ocitla sa medzi nimi aj tá, ktorá je obľúbená u každého z nás (V KOCKE)

Príbehy
0
Komentovať (0)