foto: FestArt

Fest Art Trenčín je festival umenia a kultúry, ktorého prvý ročník sa konal v podchode na Hasičskej ulici v máji roku 2018.

Výsledkom je dielo 17 umelcov, ktoré je stále vo svojej pôvodnej podobe. Tento rok sa podujatie uskutoční 1. júna iba pár metrov od pôvodného miesta a to  na Hasičskej ulici za zastávkou autobusu.

V centre Trenčína sa stretnú umelci z Čiech a Slovenska aby vytvorili jedinečné dielo, ktorého dĺžka bude cez 145m. Voda, oheň a vzduch su témy, ktoré si zoberie na starosti 10 výtvarníkov rozdelených do troch tímov, ktoré majú na starosti Qaid Holman, Filip Ovádek a Peter Štuller.

Počas celého dňa budú na mieste prebiehať workshopy a aktivity, z ktorých si budú môcť vybrať starší aj mdalsí. Či sa necháte ostrihať u chalanov z Elite Barber, zahráte si futbálek či ping-pong v Hangár zóne alebo si namaľujete vlastné plátno či skateboard už je na vás. Na markete nájdete rôzne druhy výrobkov a budete sa môcť takisto osviežiť v stánku s čerstvým ovocím či nápojmi.

View this post on Instagram

👏🏻👏🏽👏🏿 #festart2018

A post shared by Fest Art (@festart_trencin) on

O hudobnú časť festivalu sa cez deň postará 11 djov s headlinermi ako Fallgrapp so svojim dj setom, Foolk, Dj Ya, Differend či hosť z Nemecka Bensos a mnoho ďaľších. S divadlom sa po minuloročnom úspechu počas dňa predvedie aj Pavol Seriš.

O 22:00 sa celý event presúva na pavlač do Paddock café, kde sa môžete tešiť na headlinera  Yanka Krala a trojica djov, ktorí vás budú zabávať až do ranných hodín.

Celá denná časť festivalu je tak ako minulý rok aj tento zdarma. Viac informácií nájdete v udalosti na Facebooku.

TS Filip Ovádek
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )