Foto: Pexels

Farmár z Michaloviec nechal denne zahynúť obrovské množstvo sliepok, pretože im nezabezpečil potravu. Konateľ to však popiera.

Otrasný scenár, ktorý nastal na východe slovenska sa však nezaobíde bez následkov. Je smutné, že takáto situácia nastala. Prešlo len niekoľko dní kým mu na farme uhynulo viac ako 10-tisíc sliepok. Samozrejme, úrady na seba nenechali čakať a túto situáciu už rieši polícia aj veterinári. Niekoľkokrát sme vás informovali o nechutných činoch voči nevinným zvieratám vo svete. Žiaľ, deje sa to aj u nás.

Vyhladované sliepky, ktoré denne umierali v ohromných počtoch, sa podľa slov, ktoré uviedol portál tvnoviny.sk, povaľovali v uličkách medzi kurínmi. Sliepky vraj nedostali nažrať viac než 10 dní, dokonca sa žrali medzi sebou. Podľa jedného zamestnanca sa nedá pochybovať o týraní zvierat. Všade bol nepríjemný zápach, pretože miesto, kde sa by sa mali likvidovať zvieracie mŕtvoly, nefungovalo. Ďalej TV Noviny uvádzajú, že mali tendenciu sa pýtať na tento problém priamo vo firme, no nikto s nimi nechcel komunikovať. Pri bráne však rozprávali s jedným z chovateľov. „Úhyn nemáme, neviem, aké máte informácie,“ povedal Vladimír Podlena, teda konateľ spoločnosti TOP-VAJ.

Pixabay

Podľa dostupných informácií chodili zákazníci vajíčka kupovať až k bráne tejto farmy. Na spôsob, akým chov prebieha, sa už prišli pozrieť aj veterinári. Aleš Novotný, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Michalovciach, prezradil, že na farme boli prázdne kŕmidla. Dohromady malo byť na farme 45-tisíc nosníc, no veľká časť neprežila nastolený hladomor. Na farme sa však nezistila žiadna rozšírená choroba, no farmára už stíha polícia. Veterinári totiž podali na vedenie spoločnosti trestné oznámenie.

Opäť raz sa potvrdilo, že človek je najkrutejším žijúcim organizmom. Ostáva nám len dúfať, že sa dočkáme spravodlivosti a podobné situácie masového úhynu sa nebudú opakovať.

Pozri aj: Za 4 roky zomrelo v tejto ZOO v hrozných podmienkach takmer 500 zvierat. Najdesivejšie väzenie pre zvieratá úrady zatvárajú

tvnoviny.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)